UWAGA!

Nie przegap ostatnich w tym roku Scen przy stoliku

 
Elbląg, Nie przegap ostatnich w tym roku Scen przy stoliku

Adonis ma gościa, Słoń i Akompaniator – to ostatnie w tym roku tytuły, które pojawią się na Scenie przy stoliku. Adonis ma gościa (Fred Apke) to historia papugi i wrony, które niespodziewanie spotykają się w jednej klatce. Ich spotkanie będzie okazją do odpowiedzenia sobie na pytanie, czym jest wolność.

Co w życiu jest ważne, a co… najważniejsze? Czy dla przyjaźni istnieją jakieś granice?  Tekst przeczytają w duecie Marta Masłowska i Marcin Tomasik. Po spektaklu odbędzie się koncert Dominika Majewskiego.
       Słoń autorstwa Łukasza Staniszewskiego przeniesie nas w lata trzydzieste. Piętrowa prycza, więzień, który z dystansem i humorem opowiada swoją historię. Historię, która nie pozostawia złudzeń: „Oni mi powiedzieli, ze od teraz to ja jestem Żyd. Nigdy o sobie nie myślałem, że ja jestem Żyd, ale podobno muszę to koniecznie wiedzieć. […] No, w domu wszyscy byli Żydami. Ale o tym się nie rozmawiało. Bo i po?”. Nie będzie to jednak przewidywalna opowieść… Reżyserią „Słonia” zajął się Giovanny Castellanos, a tekst przeczyta Marek Milczarczyk. Po prezentacji odbędzie się spotkanie autorskie z realizatorami sztuki i warsztaty.
       Słoń znalazł się w półfinale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2018 (podobnie jak poprzedni tekst – Ołowiany ptaszek). Autor otrzymał również stypendium Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego na realizację monodramu.
       I na koniec… Miłosna obsesja Akompaniatora czyli tekst Anny Burzyńskiej w wykonaniu Beaty Przewłockiej i Dariusza Siastacza.
       „Akompaniator” to sztuka rozgrywająca się pomiędzy operową divą i pianistą. Po trzydziestu latach wspólnej pracy, nieśmiały mężczyzna decyduje się wyznać kobiecie miłość. Jednak zabawna obsesja wkrótce przerodzi się w psychologiczny thriller, w którym marzenia trzeba będzie skonfrontować z rzeczywistością. Pełna zaskakujących zwrotów akcji gra pomiędzy beznadziejnie zakochanym muzykiem a silną i niezależną artystką, z ironią i humorem uwypukli relacje damsko-męskie. A te oczywiście będą skomplikowane. Czy skromny tytułowy bohater przekona do swoich uczuć kapryśną śpiewaczkę? Namiętność, pożądanie, muzyka operowa w tle… i dużo łez. Ze śmiechu oczywiście.
       Po „Scenie przy stoliku” odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Pauliny Leśniak oraz warsztaty.
      
       Wstęp na każde wydarzenie wolny!
       Adonis ma gościa – 17.12. g. 10:00 (Mała Scena) – obowiązują zapisy (55 641 97 00 w. 248)
       Słoń – 17.12 g. 18:00 (Mała Scena)
       Akompaniator – 18.12 g. 17:30 (Mała Scena)
      
Kamila Łyłka, kierownik literacki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama