UWAGA!

Noce: Wieczór poety

Elbląg, Zdjęcie z czwartkowego koncertu pt. "Konie narowiste"
Zdjęcie z czwartkowego koncertu pt. "Konie narowiste" (fot. Damian Matwiejczyk)

Jutro na zakończenie 9. Elbląskich Nocy Teatru i Poezji, swoje własne solowe projekty pokaże czworo śpiewających artystów. Bohaterem wieczoru będzie też poeta, autor piosenek i podróżnik Krzysztof Cezary Buszman. Błyskawiczny konkurs rozstrzygnięty!

Buszman urodził się w Gdańsku, ale mieszka i tworzy w Londynie. Oprócz niego publiczność będzie mogła usłyszeć Piotra Roguckiego, zdobywcę Księżycowej statuetki na 8. Nocach Teatru i Poezji i laureata Grand Prix ubiegłorocznego 25. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, który w Elblągu wystąpi ze swoim zespołem Coma.
     Kolejna artystka, Beata Lerach wygrała 40. edycję Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, w 2004 roku zdobyła też Grand Prix Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie, a w tym roku I nagrodę na 9. Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...czy to jest kochanie?” w Elblągu. W koncercie pt. „Nie przypadkiem jestem tu” wokalistce będzie towarzyszyć zespół pod kierownictwem Krzysztofa Wojcieszyna.
     Na elbląskiej scenie wystąpią jutro także: Joanna Lewandowska (laureatka m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej i Festiwalu Piosenki Francuskiej; wkrótce wyda swoją pierwszą płytę) oraz uznany już obywatel Krainy Łagodności Jarosław Chojnacki.
     Czwarta Noc rozpocznie się w sobotę o godz. 19.00. Tymczasem jak informowaliśmy jeszcze dziś wieczorem zaprezentują się laureaci polskich konkursów piosenki wartościowej i kabaretu, m.in.: Kabaret Młodych Panów, Beata Lerach, Magdalena Lepiarczyk i Paulina Kujawska. Drugą część tej Nocy wypełni koncert z okazji 30 – lecia pracy scenicznej Hanny Banaszak. Wokalistce towarzyszyć będą: Andrzej Poniedzielski i Piotr Machalica. Początek dzisiaj (piątek) o godz. 20.30.
     
     W błyskawicznym konkursie pojedyncze zaproszenia na sobotni koncert Elbląskich Nocy Teatru i Poezji wygrali: Kasia Mazur i Paweł Kulasiewicz. Gratulujemy, potwierdzenie wysłaliśmy mailem.
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama