UWAGA!

Norweski chór podbił elbląską publiczność

W sobotnie (26 kwietnia) popołudnie w Bibliotece Elbląskiej odbył się koncert norweskiego chóru „Marcel Singers”. To grupa pasjonatów, którzy w wolnym czasie rozwijają swe umiejętności wokalne. Elbląskiej publiczności zaprezentowali piosenki popularne oraz utwory norweskiej muzyki ludowej.

Wizyta norweskich artystów w naszym mieście nie była przypadkowa. Okazuje się, że chór ma związki z Elblągiem. Jego założycielem jest elblążanin Marcel Babraj, który mieszka w krainie fiordów na stałe i już od dawna chciał zaprezentować elbląskiej publiczności efekt kilkuletniej pracy. Publiczność zgromadzona w sobotnie popołudnie w „Sali u św. Ducha” w Bibliotece Elbląskiej przyjęła występ Norwegów z zachwytem. Każdy utwór nagrodzony był brawami, za co artyści odwdzięczyli się kilkoma bisami.
     Zanim goście z Norwegii zaprezentowali się publiczności, swoje umiejętności zaśpiewał elbląski chór „Bel Canto”, który tworzy elbląska młodzież, a który prowadzi Marta Drózda. Wspólny występ był okazją do wymiany doświadczeń i wzajemnego podpatrzenia warsztatu scenicznego.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama