UWAGA!

Nowa para na parkiecie

Elbląg, Nowa para na parkiecie
fot. nadesłana

Nowy sezon – nowe perspektywy. W Elbląskim Klubie Tańca „Jantar” nastąpiły zmiany w parach.

Wcześniej informowaliśmy o tanecznym rozstaniu Bartłomieja Szkutnika i Alicji Minkiewicz, pod koniec sezonu ze swym tanecznym partnerem - Mateuszem Papużyńskim rozstała się również Katarzyna Czyżyk. Obecnie tańczy z Michałem Zacharewiczem.
      
       Rozstanie
       Pod koniec sezonu tanecznego para Mateusz Papużyński i Kasia Czyżyk podjęli decyzje o zakończeniu wspólnej kariery w tańcu indywidualnym. Para tańczyła ze sobą trzy i pół roku. W tym czasie tancerze osiągnęli liczne sukcesy i wielokrotnie triumfowali na parkietach w Polsce i za granicą. Zdobyli IV miejsce na Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych w 2012 roku, V miejsce na prestiżowym Blackpool Dance Festiwal w kat. Under 21 w Anglii w 2010 roku, I miejsce na Universal Championships w kategorii Youtha również w Anglii, II miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w Tańcach Standardowych w 2009 roku oraz VI miejsce na Baltic Cup 2011 roku. Oprócz tego Kasia Czyżyk i Mateusz Papużyński jako członkowie formacji Lotos-Jantar zdobyli: Mistrzostwo Świata Formacji Standardowych 2010 oraz Wicemistrzostwo Świata Formacji Standardowych 2011.
       Jednak przyszedł czas na zmiany. Mateusz nadal zamierza kontynuować karierę w tańcu indywidualnym. Przez wakacje tancerz wypoczywał, a obecnie poszukuje nowej partnerki.
      
       Początek
       Od lipca nowym partnerem Kasi jest Michał Zacharewicz, który po 3 latach powrócił na parkiet. Michał swoją przygodę z tańcem rozpoczął jako mały chłopiec. W Pasłęku, skąd pochodzi, przez cztery lata uczęszczał na zajęcia z tańca towarzyskiego, w 2003 roku zaczął tańczyć w Elbląskim Klubie Tańca „Jantar”. Partnerowała mu Dominika Jabłońska, z którą zdobył II Wicemistrzostwo Polski w Standardzie w kategorii młodzieżowej. W 2009 roku Michał rozstał się z tańcem z powodów zdrowotnych.
       – Zrezygnowałem, ponieważ chciałem zaleczyć liczne kontuzje – opowiada Michał. – Jednak miłość do tańca ciągle we mnie drzemała. Gdy okazało się, że Kasia szuka partnera postanowiłem spróbować
       Michał bardzo pozytywnie wypowiada się o swojej tanecznej partnerce.
       –  Kasię cenię za pracowitość i ogromne umiejętności, jakie posiada – mówi Michał. – Na chwilę obecną jest lepszą tancerką ode mnie, ale dokładam wszelkich starań, aby jej dorównać. Przy Kasi mogę rozwijać się jak nigdy dotąd.
       Od lipca para trenuje bardzo intensywnie. – Tańczymy praktycznie codziennie – mówi Michał. – Zdarza się, że na sali jesteśmy cztery - pięć godzin. Ćwiczymy sami lub pod okiem trenera Antoniego Czyżyka. Staramy się też jeździć do innych szkoleniowców.
       Kasia i Michał dwukrotnie trenowali już w Stalowej Woli pod okiem Wiktora Kiszki i Małgorzaty Garlickiej. Mieli też zajęcia z włoską trenerką Luisą Barbieri. Niedawno wrócili z Rzymu, gdzie przez trzy dni szkolili się u Simony Fancello, uczennicy Luisy Barpieri. Na początku lipca tancerze byli na Campie w Iławie, ich trenerami byli: Tor Floysvik, szkoleniowiec z Niemiec - Asisa Khadejh – Nouri oraz Wiktor Kiszka.
       – Staramy się mieć zajęcia z różnorodnymi trenerami, ponieważ każdy szkoleniowiec da nam jakąś informacje, pokaże, podpowie – tłumaczy Kasia. – Z wielości wybieramy, to, w czym czujemy się najlepiej i na podstawie tego kreujemy swój styl.
       W sierpniu tancerze ponownie odwiedzili Iławę i docierali się podczas obozu tanecznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie „Jantar” - „Stać Cię na więcej”. Tym razem tancerze trenowali z Andrzejem Sadeckim, Kariną Nawrot, Giediminasem Kavaliauskasem, szkoleniowcem z Litwy i Wiktorem Kiszką.
       – Przychodzi taki czas, że u sportowców szukamy nowych perspektyw rozwojowych w nowych zestawieniach – mówi trener Antoni Czyżyk. – Są to dobrzy tancerze, ale to czas i turnieje zweryfikują ich wspólny taniec.
       Para jeszcze nie wie gdzie zadebiutuje, ale na pewno nie będzie to żaden turniej w Polsce. Elblążanie będą mogli zobaczyć Michała i Kasię podczas Festiwalu Baltic Cup, który odbędzie się w 19 - 21 października w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu.
       Tancerze przyznają, że pierwszy występ będzie dla nich wyzwaniem.
       – Najgorsza będzie walka z psychiką i stresem – podsumowuje Kasia. – Nie rywalizowaliśmy jeszcze z żadną para, więc pierwszy turniej będzie dla nas sprawdzianem. Michał jest dobrej myśli. – Nie mogę doczekać się pierwszego występu, bo chcę pokazać, na co mnie stać – stwierdza tancerz. – Na razie nie stresuje się, a co będzie w dzień turnieju to się okaże.
      
       Kasi i Michałowi życzymy wielu sukcesów.
      
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama