UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe życie pod starymi dachami - posłuchaj rozmowy!

Wiejskie domy mają najczęściej formy, które można spotkać w całej Polsce, a które nie mówią, czym jest tożsamość Warmii i Mazur. Ważne, by tę tożsamość ocalać, pokazać, co wyróżnia nasz region spośród innych - przekonuje historyk sztuki Iwona Liżewska, autorka książki, która ukaże się we wrześniu.

Iwona Liżewska kieruje Regionalnym Ośrodkiem Badań i Dokumentacji Zabytków w Olsztynie, jest też redaktorką serii wydawniczej Wspólnoty Kulturowej Borussia. Książka, która jeszcze nie ma tytułu, będzie jej trzecią w kolejności. Poprzednio ukazały się: „Zachowane - ocalone? O krajobrazie kulturowym i sposobach jego kształtowania” oraz „Architektura w krajobrazie wiejskim Warmii i Mazur”.
     Publikacje z cyklu „Nowe życie pod starymi dachami” mają pomóc tym, którzy chcą budować i projektować nowe obiekty w zgodzie z kulturowym krajobrazem naszych ziem. Książka Iwony Liżewskiej ma być, jak mówi autorka, rodzajem wzornika architektury regionalnej. Praca nad nią trwała cztery lata.
     - Rzecz dotyczy obszarów wiejskich. To tereny najmniej dowartościowane, a najbardziej obecnie degradowane. Mamy tak piękne zachowane do tej pory wsie, że warto tego nie niszczyć. Wznosząc nowe budynki, musimy twórczo kontynuować tę tradycję - podkreśla Iwona Liżewska.
     Z autorką rozmawia Agnieszka Jarzębska:
      Posłuchaj nagrania
     Informacje o serii „Nowe życie pod starymi dachami” można znaleźć na stronie:
     http://www.borussia.pl/strony/wydawnictwo/wydawnictwo.html
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama