UWAGA!

Nowy monodram elbląskiego aktora

Elbląg, Za "Miłkę" Grabowski zbiera nagrody. Czy nowy monodram powtórzy ten sukces?
Za "Miłkę" Grabowski zbiera nagrody. Czy nowy monodram powtórzy ten sukces? (fot. ze strony teatru)

„Patryk K.” to nowy monodram przygotowany przez Krzysztofa Grabowskiego, aktora Teatru im. A. Sewruka w Elblągu. Pokaz przedpremierowy odbył się we wtorek (28 czerwca).

Grabowski znany jest elbląskiej publiczności z ról w spektaklach repertuarowych (m.in.. „Testosteron”, „Ruski miesiąc”, O co biega?”). Dał się poznać także jako zdolny reprezentant teatru jednego aktora. Jego „Miłka” na podstawie prozy Michała Walczaka zdobywa uznanie na krajowych i zagranicznych festiwalach. Już jutro (1 lipca) zostanie zaprezentowana w Tallinie (Estonia). Będzie to jeden z czterech polskich spektakli zaproszonych przez Wrocławskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu pod patronatem Ambasady Rzeczpospolitej w Estonii oraz Instytucji Kultury Wrocław 2016.
       Późną jesienią „Miłka” poleci do Wołgogradu (Rosja) na Międzynarodowe Spotkania Teatrów Jednego Aktora.
       Czy nowy monodram w wykonaniu Krzysztofa Grabowskiego powtórzy ten sukces? Zobaczymy. Póki co, we wtorek (28 czerwca) w elbląskim teatrze odbył się pokaz przedpremierowy „Patryka K.” Spektakl został zrealizowany w ramach stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Półroczne stypendia marszałek przyznał siedmiu osobom, natomiast w dziedzinie teatru – tylko elbląskiemu aktorowi.
       - Ten spektakl jest pewnym eksperymentem, warsztatem, w którym próbuję zmierzyć granice pomiędzy komedią a tragedią. Sprawdzić, gdzie kończy się zabawa, a zaczyna poważny problem i kiedy poważne rzeczy można obrócić w żart – mówi Krzysztof Grabowski.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama