UWAGA!

O czym śpiewa wiatr...

Ponad 200 prac nadeszło na konkurs poetycki organizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci pt. "O czym śpiewa wiatr, o czym szumią drzewa". Jury wybrało 27 najlepszych, które zostały wysłane na konkurs ogólnopolski do Warszawy.

Od dziewięciu lat Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu organizuje konkursy poetyckie dla najmłodszych mieszkańców miasta oraz powiatu. Ich celem jest nie tylko zainteresowanie dzieci poezją, lecz pobudzenie ich wyobraźni i kształtowanie wrażliwości na środowisko, w którym żyją. Konkursy poetyckie są także okazją do wyszukania uzdolnionych dzieci i promowania ich twórczości poprzez wydawanie tomików.
     W tegorocznym konkursie poetyckim pn. "O czym śpiewa wiatr, o czym szumią drzewa" wzięły udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Elbląga i powiatu elbląskiego. Nadeszło 217 prac skłaniających do refleksji i zadumy, ukazujących wewnętrzny świat autorów, pełen harmonii z naturą i sobą. Ostatecznie jury wybrało 27 najlepszych wierszy przyznając 10 nagród głównych i 17 wyróżnień.
     Zwycięskie prace zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Poetycki w Warszawie, którego podsumowanie odbędzie się w grudniu 2005 r.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama