UWAGA!

„O-szóstka” w SP 6

Elbląg, „O-szóstka” w SP 6
(fot. PS)

W miniony piątek w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się II Przegląd Teatralny „O-szóstka”, będący szkolnym akcentem Międzynarodowego Dnia Teatru. „O-szóstka” to spektakle w wykonaniu dzieci, ale nie tylko one. Zobacz fotoreportaż .

Uczniowie, biorąc udział w przeglądzie, poznają historię teatru, uczą się zasad szlachetnej rywalizacji, pisania scenariusza i tworzenia scenografii. Przygotowania do imprezy trwały prawie miesiąc. W tym czasie dzieci z pomocą wychowawców przygotowywały ciekawe, barwne scenografie oraz uczyły się swoich ról.
     - Tegoroczny przegląd na pewno wyróżniał się poziomem przygotowania - mówi Izabela Wiącek, jedna ze współorganizatorek przeglądu. - Dzieci wybrały ambitne teksty i bardzo dobrze przygotowały się do występu. Klasa IV b sama napisała scenariusz pt. „Kubuś Matrix” na podstawie „Kubusia Puchatka”.
     W jury zasiadali: Iwona Ratajczyk-Zyśk - dyrektor szkoły, Jolanta Marcinkiewicz - bibliotekarka oraz Marta Bronhard i Anna Klepka - anglistki.
     W młodszej kategorii wiekowej (klasy I- III) pierwsze miejsce zajęła klasa III b i przedstawienie pt. „Baba Jaga u dentysty”. Na drugim miejscu uplasowała się klasa I a, która wystawiła sztukę „Jak dobrze zdrowo żyć”. Trzecie miejsce przypadło klasie I c za przedstawienie „Kąpiel w ciepłej wodzie sprzyja zdrowiu i urodzie”.
     Wśród starszych (klasy IV-VI) pierwsze miejsce zajęła klasa VI c i przedstawienie „Zaproszenie do Narnii”, na drugim miejscu uplasowała się klasa IV a i przedstawienie „Jaś i Małgosia”, trzecie miejsce jury przyznało klasie VI b za „Pokój dziecięcy”.
     Dzieci, które zajęły pierwsze trzy miejsca, otrzymały oprócz dyplomów nagrody - odpowiednio: złotą, srebrną i brązową maskę. Odlewy gipsowe wykonała współorganizatorka przeglądu Marta Karczmarek. Maski są pucharami przechodnimi, które za rok trafią do rąk kolejnych zwycięzców.
     

 

EN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama