UWAGA!

Odkryj wirtualny świat dziecka

 Elbląg, Odkryj wirtualny świat dziecka

Ile o twoim dziecku wiedzą inni? Ile powiedziało im o sobie samo, a jakie tajemnice zdradziłeś ty? O tym, jak nie powiedzieć i nie pokazać za dużo w sieci będziemy rozmawiać na forum pn. „Wirtualny świat dziecka”, na które zapraszają Centrum Spotkań Europejskich Światowid i portal eKulturalni.pl

Czy zdajesz sobie sprawę, czego można się o nim dowiedzieć zaglądając na jego (lub twój) profil na portalach społecznościowych? Czy wiesz, kto tak naprawdę ogląda zdjęcia twojego dziecka, którymi – podobno - dzielisz się ze znajomymi? Na te i inne pytania odpowiedzi poznasz podczas spotkania „Wirtualny świat dziecka”. Poprowadzą je specjaliści z warszawskiej fundacji Dzieci Niczyje specjalizującej się w tematyce bezpieczeństwa w Internecie, organizującej między innymi takie akcje jak „Pomyśl zanim wrzucisz”. To kampania mająca na celu uświadamianie rodzicom, że sami przekazują fotografie swoich pociech w niepowołane ręce.
       - Często to młodzież oskarżana jest o bezmyślne publikowanie danych czy zdjęć w Internecie, podczas gdy ich rodzice, nieświadomie, robią to samo. Bo, o ile fotografia uśmiechniętego pierwszoklasisty w szkole jest niegroźna, o tyle wrzucanie fotek dwulatki w stroju kąpielowym może być niebezpieczne – zauważa Zuzanna Gajewska, autorka projektu „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach” w ramach którego odbędzie się spotkanie. – Dorośli muszą też wiedzieć, że swoim zachowaniem budują wizerunek swoich pociech, a nastoletnia córka może nie życzyć sobie upubliczniania zdjęcia, na którym w przekonaniu mamy czy taty „tak słodko śpi”. Jej rówieśnicy mogą myśleć inaczej – dodaje redaktor eKulturalni.pl
       Spotkanie ma na celu pokazanie rodzicom, co w sieci mogą robić ich dzieci, a także jak ich zachowania w wirtualnym świecie mają wpływ na wizerunek dzieci w świecie rzeczywistym.
       Forum dla rodziców pn. ”Wirtualny świat dziecka” odbędzie się w poniedziałek, 15 września o godzinie 17 w sali kameralnej kina Światowid. Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.
      
       Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama