UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni mają talent, czyli wernisaż w Liceum Sztuk Plastycznych

Elbląg, Oni mają talent, czyli wernisaż w Liceum Sztuk Plastycznych

W środę, 14 listopada o godz. 16 w nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym odbędzie się wernisaż nagrodzonych oraz wybranych przez jury prac zaprezentowanych w konkursie II Ogólnopolskiego Biennale Inspiracji Centrum.

Już w renesansie humaniści rozprawiali o potrzebie postawienia w centrum świata człowieka – arbitra elegancji, doskonale orientującego się w kulturze i sztuce nie tylko epoki, w której żył, ale i znającego kulturowy dorobek przeszłości.

II Ogólnopolskie Biennale Inspiracji Centrum z kolei postawiło wielu młodych artystów – estetów przed zadaniem wykonania prac, których motywem przewodnim stała się autorska, plastyczna interpretacja stosowanego w matematyce, naukach społecznych, geografii, używanego intuicyjnie w życiu codziennym, pojęcia Centrum.

Konkurs – odbywający się cyklicznie od 2012 roku - został zorganizowany przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie przy współorganizacji Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym przy oraz Stowarzyszenia TalentArt. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Elbląski Pan Maciej Romanowski.

Z szesnastu szkół z terenu całego kraju wpłynęło niemal 200 prac malarskich. Technika i pomysły na wykonanie opus magnum licealistów były zróżnicowane. Uczniowie, w swojej pasji tworzenia, w bardzo ciekawy sposób wyrazili własne wyobrażenie Centrum, demonstrując ogromną inwencję twórczą i dbałość o każdy szczegół.

Jury w składzie: prof. Maria Targońska, prof. Maciej Świeszewski z ASP w Gdańsku oraz prof. Tomasz Milanowski z ASP w Warszawie przyznało Nagrodę Grand Prix w kategorii malarstwo Michałowi Widerskiemu z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu.

Pierwsze miejsce otrzymały Wiktoria Łopatto i Kateryna Iermolaieva z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym, drugie miejsce - Małgorzata Szymańska z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu, trzecie miejsce - Paulina Dziąba z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Laureatom składamy gratulacje.

Podsumowaniem i zwieńczeniem konkursu będzie wystawa nagrodzonych prac oraz tych wybranych przez jury Biennale do ekspozycji pokonkursowej. Wernisaż odbędzie się w nowym budynku Liceum Sztuk Plastycznych 14 listopada 2019 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Jest to wyjątkowy moment dla społeczności szkolnej Liceum Sztuk Plastycznych, gdyż – po raz pierwszy – gospodarze konkursu mają możliwość organizacji wernisażu w siedzibie szkoły, w sali wystawienniczo – edukacyjnej, dzięki zakończonej inwestycji Rozbudowa budynku pracowni artystycznych Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym – II etap, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury.

Hasło przewodnie tej edycji Biennale w dużej mierze koresponduje z budowlanym zamierzeniem, gdyż nowa przestrzeń wystawiennicza stanie się centrum życia szkolnego i wspierania młodzieżowych inicjatyw.

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama