UWAGA!

Operowe zakończenie roku

Elbląg, Operowe zakończenie roku

Centrum Spotkań Europejskich Światowid kończy rok kulturalny 2010/11. Z tej okazji w środę (15 czerwca) odbędzie się uroczysty koncert, w trakcie którego będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe w wykonaniu solistów Polskiej Opery Kameralnej.

Od września 2010 r. do końca maja 2011 roku Światowid zorganizował 281 wydarzeń kulturalnych, w których uczestniczyły 74 104 osoby.
       - Rok kulturalny kończymy symbolicznie - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid - Symbolicznie, ponieważ placówka nie przestaje pracować, ale tradycyjnie w czerwcu, kiedy kończy się działalność sekcyjna, jest okazja do posumowania tego czasu.
       Podsumowanie działań Światowida odbędzie się w środę 15 czerwca o godz. 18.30 w dużej sali kina Światowid. Na początek zgromadzonej publiczności zaprezentowany zostanie film pokazujący roczną działalność ,Światowida.
       Program artystyczny „W krainie uśmiechu" - najpiękniejsze arie operowe, operetkowe i musicalowe w wykonaniu solistów Polskiej Opery Kameralnej zostanie zaprezentowany zaraz po oficjalnej części uroczystości. Poprowadzi go Kazimierz Kowalski - polski śpiewak operowy, związany z Teatrem Wielkim w Łodzi jako solista i wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny.
       Tego dnia w holu kina będzie można również zobaczyć prace przestrzenne - rzeźby, ceramikę - stworzone przez sekcje plastyczne działające w Centrum Spotkań Europejskich Światowid, a od 17 czerwca na I i II piętrze CSE Światowid będą prezentowane prace plastyczne, m.in. grafiki, linoryty i rysunki.
      
       Bezpłatne wejściówki na koncert są do odebrania w kasie CSE Światowid, czynnej od poniedziałku do piątku od godz. 14 do 21 (w soboty i niedziele na godzinę przed pierwszym seansem do godz. 21).
      
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama