UWAGA!

Otwarcie cyklu kwietniowych spotkań z DKF w Światowidzie

 Elbląg, arch. dystrybutora filmu
arch. dystrybutora filmu

Kwiecień upłynie pod znakiem kolejnych spotkań z Dyskusyjnym Klubem Filmowym (DKF) im. Andrzeja Munka. Na ekranach Kina Światowid już niebawem pojawi się jeden z najczęściej nagradzanych filmów dokumentalnych „Cztery córki” (pokaz: 4 kwietnia, godz. 19:00).

Nagrodzone Oscarem za najlepszy dokument dzieło tunezyjskiej reżyserki Kaouther Ben Hani to opowieść o czterech córkach i jej matce, Olfie, która po zaginięciu dwóch z nich decyduje się poprowadzić własne „śledztwo”. Tropy wskazują na jedną z najniebezpieczniejszych organizacji terrorystycznych na świecie – tzw. Państwo Islamskie. Autorka filmu postanowiła pochylić się nad sprawą banalizowaną przez media, dotykając wiecznie aktualnego tematu przemocy wobec kobiet –zarówno tej domowej, jak i systemowej.

Produkcja: Francja, Arabia Saudyjska, Niemcy, Tunezja 2023. Czas: 107 min. DKF informuje, iż przed seansem widzowie obejrzeć będą mogli jednominutówkę „Muzykanci” w reż. P. Banasik, Ines Banasik, I. Ciesielskiej, A. Szelskiej, D. Szakiewicz i S. Filipowicza.

Mateusz Podwalny

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama