UWAGA!

Otwarta Galeria EL – fotografie, film i zwiedzanie

 
Elbląg, Otwarta Galeria EL – fotografie, film i zwiedzanie

Centrum sztuki Galeria EL zaprasza w swoje mury w niedzielę, 29 lipca, w godz. 10 - 18, na Dzień Otwarty z okazji obchodów jubileuszu 50-lecia działalności.

Dzień Otwarty to okazja nie tylko żeby za darmo zwiedzić budynek Galerii. Odwiedzający będą mieli także możliwość obejrzenia wystaw, dokumentujących przeszłość i teraźniejszość Centrum Sztuki przy Kuśnierskiej.
      
       Fotografie Bogdana Łopieńskiego, dokumentują I Biennale Form Przestrzennych. Bogdan Łopieński ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. W latach sześćdziesiątych współpracował z miesięcznikiem „Fotografia”, w którym publikował wywiady i recenzje z wystaw fotograficznych. W latach 1965–1973 pracował jako fotoreporter w wydawnictwie Polonia, w tygodniku „Perspektywy” i w Polskiej Agencji Interpress. Członek ZPAF od 1969 roku. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Biblioteki Narodowej, ZPAF oraz w kolekcjach prywatnych. Fotografie, prezentowane podczas elbląskiej wystawy, są częścią ekspozycji Ziemie podwójnie odzyskane, która gościła w warszawskiej Zachęcie od marca do kwietnia tego roku.
      
       Dominik Żyłowski i Rafał Kotyła to miłośnicy form przestrzennych i fotografii. Z połączenia tych dwóch pasji powstał projekt Elbląskie Formy Przestrzenne w Fotografii. Na razie projekt funkcjonuje jedynie na portalu Facebook, ale aspiracje autorów wychodzą zdecydowanie dalej. Już w tej chwili projekt cieszy się dużym uznaniem zarówno fotografów, jak i samej Galerii EL. W większości czarno-białe zdjęcia przykuwają wzrok prostotą i czystością formy. Są bardzo oszczędne w wyrazie. Ujęcia są fragmentaryczne, nieoczywiste, pokazujące elementy i konteksty bardzo często niewidoczne na pierwszy rzut oka. Fotografie wykorzystano na pocztówkach oraz plakacie, które można kupić w Galerii EL.
      
       W niedzielę proponujemy także projekcje filmowe, które będą się odbywać w Galerii Laboratorium. O godz. 12, 14 i 16 zaprezentujemy filmy „Granice Bluma Kwiatkowskiego” Róży Fabjanowskiej i Sławomira Malcharka oraz dokument, zrealizowany przez Galerię EL, na który składają się wywiady z osobami związanymi z Galerią EL: artystów, współpracowników i sympatyków, ukazujące 50 lat działalności galerii sztuki.
      
       Aktualnie można obejrzeć także wystawę Otwarta Pracownia, prezentującą dorobek członków krakowskiego stowarzyszenia Otwarta Pracownia.
      
       Informacji udziela Beata Branicka, tel. 55 232 53 86, 55 625 67 80, adres e-mail beata.b@galeria-el.pl.
      
      
Beata Branicka, Centrum Sztuki Galeria EL
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama