UWAGA!

Pan Sułek z Panią Elizą

W niedzielę 20 kwietnia o godz. 18 na dużej sali kina ,,Światowid” Krzysztof Kowalewski, Marta Lipińska i Adam Ferency wystąpią w spektaklu Teatru Polskiego Radia „Kocham Pana, Panie Sułku”.

Prezentowany spektakl jest drugą częścią cyklicznego słuchowiska satyrycznego Polskiego Radia, który składa się z fragmentów nigdzie poza radiem niepublikowanych. Jego ogólnopolska premiera odbyła się 10 marca w warszawskim Centrum Kultury „Łowicka”, a już w niedzielę obejrzeć będzie go można w Elblągu.
     Ulubiona para miłosna kilku pokoleń rodaków - Pan Sułek i Pani Eliza dwojga nazwisk Wymęga-Zarawiejska - pojawiła się na antenie radiowej „Trójki” dzięki surrealistycznym ciągotom i humorystycznej fantazji satyryka i dramatopisarza Jacka Janczarskiego. Ukazywała dzieje swego niebanalnego uczucia prawie w trzystu odcinkach. Poprzednie tysiąclecie kończyło się akurat, gdy powstawały i były emitowane na antenie Polskiego Radia ostatnie odcinki owego słuchowiska.
     Pan Sułek jest już więcej niż dojrzały, ale dalej w piątej klasie. W ciągłej przyjaźni w Cypisem próbuje dostosować się do nowych czasów, a nawet zreformować, przeczytać zaległe lektury, zrobić karierę, albo zmienić narodowość. Pani Eliza - kochająca i oddana bezgranicznie, czekająca niezmiennie od lat na dowód uczucia...
     Żaden z odcinków nie może zakończyć się bez komentarza Gajowego Maruchy, w tej roli zobaczymy Adama Ferencego. Muzycznym opracowaniem zajął się natomiast Marian Szałkowski.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Chyba jednak ktoś zadrwił z widzów. 50 zł za dwoje aktorów siedzących przy stoliku. Fakt że z Warszawy jeszcze niczego nie usprawiedliwia Na wiośnie w Teatrze za 5 dych można potężne widowisko zobaczyć Taką chałturkę można było za 20 zł zrobić. Strach iść na następną imprezę
Reklama