UWAGA!

Perypetie na peryferiach. Przewodnik już się drukuje

Elbląg, Perypetie na peryferiach. Przewodnik już się drukuje

Wakacje za nami, ale to, co działo się podczas letnich zajęć w ramach „Perypetii na peryferiach” wkrótce zaowocuje! Za kilka dni ukaże się drukiem przewodnik po Tolkmicku, Pasłęku i elbląskim Zatorzu. Dzieci wcieliły się w role dziennikarzy, kronikarzy, ilustratorów tworząc pod okiem instruktorów przewodnik po swoich dzielnicach.

- Książka ekipy projektowej jest już w druku – mówi Helena Wojciechowska, koordynatorka projektu „Perypetie na peryferiach”. - Dzisiaj wrzucamy ją w formie elektronicznej do wirtualnego świata, aby każdy ciekawy mógł ją sobie przeczytać, obejrzeć, zadać sobie kilka razy pytanie: "Ale to na prawdę dzieci napisały książkę? I zrobiły wszystkie te zdjęcia i rysunki?". Tak, tak właśnie było i z tego jesteśmy strasznie dumni!
       Każdy uczestnik warsztatów w ramach „Perypetii na peryferiach” otrzyma przewodnik. Część egzemplarzy będzie także do zdobycia w konkursach. A będzie o co powalczyć! Stachu (4,5 l.) stwierdził, że książka jest super i że okładka bardzo mu się podoba!
       - Najbardziej śmiał się, kiedy słuchał historyjki o Panu z ósmego piętra. Jego mamie do gustu przypadła historia o Czarnej Dziurze, a Babci o drzewach na Zatorzu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że koniecznie muszą pojechać do Pasłęka i zobaczyć nowy plac zabaw opisany w książce – dodaje Helena Wojciechowska.
       Instruktorzy warsztatów w ramach „Perypetii na peryferiach”: Ewa Bednarska – Siwilewicz, Zuzanna Gajewska, Rafał Kleśta – Nawrocki, Konrad Kosacz, Dariusz Liszewski i Helena Wojciechowska.
      
Projekt „Perypetie na peryferiach” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama