UWAGA!

Pierwszy dzień Ogrodów

Elbląg, Rafał Rutkowski w spektaklu „Ojciec Polski”
Rafał Rutkowski w spektaklu „Ojciec Polski”

Dziś (środa, 1 czerwca) startuje ósma edycja Letnich Ogrodów Polityki. Pierwszy dzień imprezy to dyskusja o tym, w jakim kierunku podąża dzisiejsza Europa, spektakl „Ojciec Polski” warszawskiego Teatru Polonia, otwarcie wystawy fotoreporterów Polityki oraz koncert Agi Zaryan promujący nowy projekt poświęcony Czesławowi Miłoszowi. Na panel dyskusyjny i wernisaż – wstęp wolny.

Po pierwsze: Dyskusja
      
Ósmą edycję festiwalu zainauguruje panel dyskusyjny pt. „Europa – różne prędkości, różne priorytety”. Rozmowę poprowadzi Jerzy Baczyński, redaktor naczelny tygodnika Polityka. Jego gośćmi będą: Michał Szubski (prezes PGNiG), Janusz Steinhoff (wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka) oraz Paweł Olechnowicz (elblążanin, prezes zarządu Grupy Lotos).
       Spotkanie odbędzie się na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej. Poczatek o godz. 17. Wstęp wolny.
      
       Po drugie: Teatr
      
Pierwszego dnia Letnich Ogrodów Polityki z monodramem „Ojciec Polski” wystąpi Rafał Rutkowski, aktor warszawskiego Teatru Polonia. Autorem i reżyserem spektaklu jest Michał Walczak.
       „Ojciec Polski” to kolejne, po sukcesie kultowego one-man show „To nie jest kraj dla wielkich ludzi”, dzieło duetu Rutkowski – Walczak. Rafał Rutkowski zabiera widzów w niezwykłą podróż - podróż do wnętrza ojcostwa. Jest to kolejna odsłona znanej już formuły stand-up comedy, czarnego humoru, prowokacji i doskonałego warsztatu aktorskiego Rafała Rutkowskiego. Niezapomniane doznania: poród na żywo. Cała prawda o seksie małżeńskim. Zachowania godowe u zwierząt. Jak podrywać „na ojca” na placu zabaw? Jak nakłonić żonę do drugiego dziecka? I wiele innych porad. Tylko dla widzów o mocnych nerwach i zdrowych przeponach. One-man show dla wszystkich ojców. A zwłaszcza ich matek. Żon. I dzieci. Obudź w sobie ojca!
       Spektakl rozpocznie się o godz. 19 w sali „U św. Ducha”. Bilety kosztują 35 zł.
      
       Po trzecie: Fotografia
      
Kolejnym punktem w programie dzisiejszej imprezy będzie otwarcie wystawy „Dwa flesze polityki”, na której zaprezentowane zostaną zdjęcia fotoreporterów tygodnika Polityka: Tadeusza Poźniaka i Leszka Zycha. Wernisaż o godz. 20.30 w Galerii Spatium Novum na poddaszu Biblioteki Elbląskiej. Wstęp wolny.
      
       Po czwarte: Muzyka
      
Pierwszy dzień festiwalu zakończy koncert Agi Zaryan, jednej z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek jazzowych nowego pokolenia. To autorka dwóch złotych i trzech platynowych płyt (w tym poczwórnej platyny za album „Live at Palladium). Czterokrotnie zwyciężała w plebiscycie na najlepszą wokalistkę roku magazynu „Jazz Forum” (2007-2010), jest laureatką nagrody Fryderyk w 2008 roku. Aga Zaryan jest pierwszą polską artystką nagrywającą w legendarnej wytwórni Blue Note Records.
       W Elblągu artystka wystąpi z przedpremierowym materiałem dedykowanym Czesławowi Miłoszowi.
       Skład zespołu: Aga Zaryan – wokal, Michał Tokaj – fortepian, David Dorużka – gitary, Michał Barański – kontrabas, Łukasz Żyta – perkusja oraz Kwartet smyczkowy pod dyrekcją Bartosza Blachury.
       Koncert odbędzie się na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej. Początek o godz. 21.
      
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • a co z koncertem? Też wstęp wolny?; ) Ktoś chyba zapomniał o jakiejś informacji, hę?
  • I świetnie ! Chwała miastu za zorganizowanie imprezy tylko nie podoba mi się, że wymienione jest nazwisko prazydenta miasta jako honorowego patrona! To nie jest miejsce na PR! Nawet HGW pomija nazwisko przy takich okazjach, więcej pokory zalecam.
  • Bilety na koncert kosztowały 15 zł (jak na wszystkie w ramach Ogrodów) ale dawno zostały wyprzedane.
Reklama