UWAGA!

Plastyczne pasje dzieci w Żurawcu

 
Plastyczne pasje dzieci w Żurawcu
fot. nadesłana

Jak rozbudzać plastyczne pasje wśród dzieci? Pokazując im, jak wiele możliwości kryje się w zwykłych zajęciach z plastyki. Na zaproszenie dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Żurawcu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przeprowadzi tam akcję plastyczną.

To już drugie lekcje plastyczne w tamtejszej szkole. Odbędą się w piątek, 28 lutego od godz. 9.00. Weźmie w nich udział aż siedem klas, a sale lekcyjne, w których na co dzień dzieci się uczą, zamienią się w pracownie plastyczne i ceramiczne. Uczniowie spróbują swoich sił w tworzeniu konstrukcji papierowych i zapoznają się ze sposobami malowania na deskach.
       Na szkolnym holu odbywać się będzie rysowanie na dużych planszach o różnych fakturach papieru. Prace będą tworzone głównie przez dotyk i z dużym rozmachem.
       Pod koniec akcji plastycznej wszystkie prace zostaną zaprezentowane w przestrzeni szkoły. Improwizowaną wystawę wykonają autorzy prac.
       - Będzie to rodzaj lekcji plastycznej, ale bardzo swobodnej i spontanicznej. To ten rodzaj pracy artystycznej, jaką dzieci lubią najbardziej - przechodzenie od jednego warsztatu do drugiego i próbowanie swoich sił w różnych materiałach – podsumowuje instruktor plastyczny w CSE, Ewa Bednarska – Siwilewicz.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)