UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Plener plastyczny „Kadyny-wioska sztuki”

 
Elbląg, Plener plastyczny „Kadyny-wioska sztuki”

Cyjanotypia, malarstwo, ceramika, twórcza atmosfera i wypiek chleba to tylko niektóre atrakcje, które znajdują się w planie 13 edycji Pleneru Plastycznego „Kadyny – wioska sztuki”. Plener odbędzie się w dniach 2–6.07.2019 r. w Kadynach.

Motywem przewodnim pleneru będzie kadyńska ceramika figuralna oraz  malarstwo plenerowo-historyczne. Uczestnicy wykonają prace inspirowane charakterystycznymi wzorami naczyń i majoliki kadyńskiej, które mają korzenie w stylu secesji i art deco. Zajęcia będą odbywać się w świetlicy w Kadynach oraz w unikatowej przestrzeni architektury i historii samej miejscowości, w otoczeniu przyrody rezerwatu. W plenerze weźmie udział młodzież z Kadyn i województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz doświadczeni artyści związani z ceramiką i malarstwem. Dla dzieci i młodzieży z Kadyn, zostanie poprowadzony warsztat z technik malarstwa kreatywnego i monotypii.
       Warsztaty ceramiczne, malarskie oraz cyjanotypii w kadyńskiej świetlicy poprowadzą profesjonaliści – instruktorzy i nauczyciele akademiccy. Robert Lipka oraz Małgorzata Szram-Lipka, a także Ewa Bednarska-Siwilewicz, Paula Załuska instruktorzy z CSE "Światowid." Część prac ceramicznych, które powstaną podczas warsztatów zostanie wypalona w piecu do raku, która odznacza się niezwykłymi efektami szkliwienia w atmosferze redukcyjnej. Pozostała część zostanie poddana obróbce w piecu ceramicznym w pracowni CSE „Światowid”. Uzupełnieniem warsztatów plastycznych będą warsztaty przygotowywania i wypieku chleba w glinianym, tradycyjnym piecu chlebowym. Plener zakończy uroczysty wernisaż w piątek 5 lipca. Podczas wernisażu będzie można zobaczyć wszystkie stworzone prace oraz skosztować chleba przygotowanego przez dzieci.
       W trakcie pleneru część działań dedykowanych będzie Cyjanotypii. Jest to jedna ze szlachetnych technik fotografii. Polega na naświetlaniu stykowym a po wywołaniu wybarwia się na odcienie  błękitu pruskiego. Ta technika jest wykorzystywana na wiele sposobów, zarówno do tworzenia wielkoformatowych prac, jak i do robienia miniatur, które w zestawieniu mogą składać się na książkę artystyczną, legendę lub zielnik.
       - Plener jest elementem projektu „W zasięgu ręki – o sztuce dalekiej i bliskiej” w ramach, którego odbędą się także warsztaty artystyczne oraz ogólnopolski konkurs plastyczny – mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, organizator. – Zależy nam na upowszechnianiu wśród mieszkańców naszego regionu wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego Warmii i Mazur.
       Projekt jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Starostwa Powiatowego w Elblągu.
       Program pleneru:
       2 lipiec - od godz. 11.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty tworzenia prac w technice kalki ceramicznej.
       3 lipiec - od godz. 10.00 do 13.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty z technik malarstwa kreatywnego.
       4 lipiec – od godz. 10.00 – 13.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty wypału ceramiki w technice raku.
       5 lipiec – od godz. 10.00 w świetlicy Kadyna, warsztaty wypiekania chleba w piecu glinianym. O godz. 18.00 wernisaż poplenerowy.
      
Stowarzyszenie "Jantar" oraz Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama