UWAGA!

Podsumowanie Forum Teatrów Szkolnych

 Elbląg, Podsumowanie Forum Teatrów Szkolnych
fot. nadesłane

W sobotnie popołudnie zakończyło się XXV Grodzkie Forum Teatrów Szkolnych. Przez dwa dni mogliśmy oglądać sceniczne rywalizacje dzieci i młodzieży z Elbląga i okolic. Trzeba przyznać, że młodzi ludzie przygotowali się do konkursu znakomicie. Oglądanie ich prezentacji było prawdziwą ucztą duchową. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia, bo talentów sporo, a nagród można przyznać niewiele.

Ale konkursy rządzą się swoimi prawami – ktoś musi wygrać, ktoś nie otrzyma nagrody, ale organizatorzy, czyli Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, dziękują wszystkim uczestnikom konkursu oraz nauczycielom, którzy ich do występów przygotowali.
       Komisja w składzie: Nelli Sozańska-Przyboś, Zbigniew Jankowski, Witold Burakowski po przesłuchaniu 14 zespołów postanowiła przyznać:
      
       W kategorii Szkoły Podstawowe:
      
       I miejsce – Zespół teatralny „Świetliki” ze SP nr 2 w Kartuzach za przedstawieni „O pięknej królewnie i złej królowej”. Zespół otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł.
      
       II miejsce – Zespół teatralny MDK w Elblągu, przedstawienie „Bajka na noc”. Nagroda pieniężna w wysokości 500 zł.
      
       III miejsce – Zespół teatralny „Cento” SP nr 1 w Ornecie za Bajkę „U Neptuna”. Zespół otrzymał również nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł.
      
       Wyróżnienie otrzymał zespół teatralny „Pestka” ze Szkoły Podstawowej w Zwierznie za przedstawienie ”Kłótnie w żywiołach”.
      
       Wyróżnienia specjalne za radość tworzenia otrzymały: zespół teatralny Dziennego Centrum Aktywności Zawodowej w Elblągu za teatr ruchu „Opowieść o życiu świata” oraz zespół teatralny „Karan” ze Stowarzyszenia Antynarkotykowego „Karan” w Elblągu.
      
       W kategorii Szkoły Ponadpodstawowe:
      
       I miejsce – Scena kabaretu i satyry MDK w Elblągu za przedstawienie „Wielcy jubilaci”. Zespół otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł.
      
       II miejsce – Zespół teatralny „Jacyśtam z gitarą i piórem” – Stowarzyszenie animatorów kultury „Teatr z bliska” w Elblągu za spektakl „Pomiędzy tym co było, a tym co będzie...”. Nagroda pieniężna w wysokości 300 zł.
      
       III miejsce - Zespół teatralny z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim za spektakl „Tibia real”, który również otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł.
      
       Jury przyznało również wyróżnienie dla Zespołu teatralnego Gimnazjum w Tolkimcku za walory dydaktyczne przedstawienia „Twój czas”.
      
       Ponadto komisja przyznała nagrody aktorskie:
      
       – Jaśminie Kowalczyk za rolę Wiedźmy w przedstawieniu „O pięknej królewnie i złej królowej”,
       – Małgorzacie Kowalewskiej za rolę baletnicy w przedstawieniu „Pomiędzy tym co było, a tym co będzie...”,
       – Rozalii Grabowskiej za rolę Ani w przedstawieniu „Bajka na dobranoc”,
       – Annie Mościckiej za rolę Księżnej w przedstawieniu „Wielcy jubilaci”,
       – Aleksandrze Kazimierczak za rolę Georg Sand w przedstawieniu „Wielcy jubilaci”,
       – Marii Dworzeckiej za rolę Matki w przedstawieniu „Twój czas”.
      
       Uwagę komisji zwróciły również krasnoludki w przedstawieniu „O pięknej królewnie i złej królowej” z zespołu teatralnego „Świetliki” z Kartuz, które otrzymały zbiorową nagrodę aktorską.
      
       Nagrody dla zwycięzców ufundował Prezydent Miasta Elbląga.
      
       Cieszy nas fakt, że młodzi ludzie chcą występować na scenie i robią to znakomicie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku Grodzkie Forum Teatrów Szkolnych zgromadzi jeszcze liczniejsze grono miłośników teatru, pięknego słowa i muzyki.
      
oprac. MW

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama