UWAGA!

Pomost nad Bałtykiem

Biblioteka Elbląska zakończyła realizację polsko-szwedzkiego projektu „Oko w Oko”.

Dzięki pomocy Unii Europejskiej i 65 tysiącom euro przez ostatnie miesiące bibliotekarze z naszego miasta uczyli się od kolegów z Ronneby wdrażania nowych technologii i metod pracy z czytelnikami.
     Elblążanom udało się skomputeryzować część biblioteki, odbyło się również szereg przedsięwzięć adresowanych do czytelników. Były spotkania poświęcone historii, warsztaty dla artystów i młodzieży, ukazały się też cztery książki, m.in. „Legendy znad Bałtyku”.
     Dyrektor miejskiej książnicy Jacek Nowiński jest zadowolony z wyników pierwszego unijnego projektu. - Szwecja uważana jest za kraj, w którym biblioteki mają się najlepiej i są wzorcowo prowadzone - wyjaśnia. - Chcemy jak najszybciej zniwelować różnice, jakie istnieją między naszymi placówkami i dopracować się modelowych rozwiązań. Patrzymy na najlepszych, dokładamy do tego nasze doświadczenia i polską mobilność.
     Jacek Nowiński cieszy się z zaangażowania, jakie wykazali pracownicy biblioteki. - Znakomicie wpisali się w idee projektu, chłonęli nową wiedzę i byli otwarci na zmiany - ocenia. - Z kolei Szwedzi w czasie pierwszej wizyty fotografowali się na tle szafek w kartkami katalogowymi, zaś na końcu mieli trochę inne miny i zupełnie inne tło do zdjęć...
     Elbląscy bibliotekarze zakładają, że współpraca ze szwedzkim partnerem będzie kontynuowana.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama