[ X ]
Nie ma wolnej prasy bez finansowego wsparcia reklamodawców. Wszystko co publikujemy poniżej dostajesz w zamian za oglądanie banerów.To chyba nie jest wygórowana cena? Może wyłącz więc AdBlocka?

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomóżmy Cantacie wystąpić za oceanem

Elbląski chór Cantata ma okazję wystąpić na nowojorskiej scenie. Kwietniowy występ chóru tak zachwycił instytucję kultury w Nowym Jorku, że ta zaprosiła elblążan do udziału we wspólnym wykonaniu Requiem Wolfganga Amadeusza Mozarta. By skorzystać z tego wyróżnienia, chórzyści muszą zebrać pieniądze na ten wyjazd. Liczą na pomoc mieszkańców. 

Kwota, jaką trzeba zebrać, nie jest mała, ale elbląscy chórzyści zrobią wszystko, by zaśpiewać na jednej z najsłynniejszych scen muzycznych świata. Zaproszenie było dla elbląskiego chóru wielką niespodzianką. Zespół wrzucił do sieci nagranie z koncertu wykonanego z Elbląską Orkiestrą Kameralną w Galerii EL w kwietniu tego roku. Przypadek sprawił, że odsłuchano go za oceanem.

  Elbląg, Marta Drózda-Kulkowska już od 10 lat dyryguje Cantatą,
Marta Drózda-Kulkowska już od 10 lat dyryguje Cantatą, fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl

Spodobało się. W czerwcu przyszłego roku Cantata ma szansę zaśpiewać Requiem Mozarta w towarzystwie innych chórów z całego świata. - To dla nas ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt. Nagrań Requiem Mozarta jest w sieci bardzo wiele – mówi Marta Drózda – Kulkowska, dyrygentka chóru. - Dokonano więc selekcji i właśnie nasze wykonanie Reqiem się spodobało. Teraz musimy zrobić wszystko, by skorzystać z tej wielkiej szansy.

Występ będzie miał miejsce 15 czerwca w David Gaffen Hall przy Lincoln Center for the Performing Arts w samym centrum Nowego Jorku. Wezmą w nich udział najlepsze chóry z całego świata. - Będzie to wspólne wykonanie Requiem Mozarta – mówi dyrygentka. - Wszystkie zaproszone chóry będą śpiewać razem, łącznie około 200 osób na jednej scenie. Występ poprzedzą dwie lub trzy próby. My chcielibyśmy nasz wyjazd połączyć z występem dla tamtejszej Polonii, co już teraz zabiegamy.

Wyróżnienie ogromne, ale realizacja nie jest już taka prosta. Koszt takiego wyjazdu to 10 tys. zł od osoby. - Musi nas pojechać co najmniej 20. Jesteśmy chórem, więc nie wyobrażam sobie, by pojechało nas mniej. Zrobimy wszystko, by nasz wyjazd doszedł do skutku, bo to ogromnie wyróżnienie nie tylko dla nas jako chóru, ale także reklama dla całego miasta i regionu.

Każdy, kto życzy elbląskiemu chórowi, by mógł skorzystać z zaproszenia za ocean, może wpłacić pieniądze, wchodząc na stronę.

- Każda wpłacona złotówka przybliża nas do wyjazdu. Mieszka nas w Elblągu ponad 100 tys. Gdyby każdy wpłacił przysłowiową złotówkę, pomógłby nam w realizacji prestiżowego zaproszenia. Liczymy więc na wsparcie naszych mieszkańców! - dodaje dyrygent chóru.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama