UWAGA!

Potomkowie pierwszej czarownicy

Elbląg, Potomkowie pierwszej czarownicy

To tytuł powieści Zuzanny Gajewskiej, a także wieczoru autorskiego, który odbędzie się 20 lutego (czwartek) o godz. 18 w elbląskim teatrze.

Zuzanna Gajewska – dziennikarka, blogerka, zawodowo związana z Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, gdzie pełni funkcję redaktora prowadzącego portal społecznościowy eKulturalni.pl. Pod koniec roku 2013 ukazała się jej debiutancka powieść pt. „Potomkowie pierwszej czarownicy”. Tekst ten został zauważony i nagrodzony przez jury organizowanego przez Fundację Elbląg konkursu literackiego w kategorii Elbląski Rękopis Roku 2012. Wieczór Zuzanny poprowadzi Dominika Lewicka-Klucznik, która przepyta bohaterkę na okoliczność jej inspiracji literackich, planów, ale porozmawiają także o życiu i o tym co dla twórcy jest najważniejsze. To będzie pierwsza, prawdziwa odsłona Zuzanny Gajewskiej.
      
       "Potomkowie pierwszej czarownicy" to pierwsza część pięcioczęściowej sagi, jaką planuje napisać autorka, czyli prolog do dalszych losów bohaterek. Akcja rozgrywa się współcześnie, w naszym regionie, ale pojawiają się nawiązania do zamierzchłej przeszłości - do wierzeń i mitologii Słowian... - Saga ma się nazywać "Cztery pory roku" – zdradza swoje dalsze plany literackie Zuzanna – każda pora roku, poświęcona zostanie losom kolejnej bohaterki. Od niedawna zasiliła szeregi Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, wrosła już w koloryt comiesięcznych warsztatów, poza tym gdzie jak nie w gronie myślących i czujących podobnie, najlepiej można się odnaleźć i spełniać.
       - Zawsze lubiłam czytać i gdzieś to pisanie pojawiło się już wcześniej. Ale tak naprawdę, to zasiadłam do pisania zaraz po studiach, czyli pięć lat temu - wspomina. - Zaczęło się od tej książki, która została nagrodzona. Była trochę modyfikowana. Tworząc ją nie do końca wiedziałam, że z tego coś powstanie. Pisałam, bo miałam ochotę, sprawiało mi to przyjemność, była to też forma relaksu. I coś z tego wyszło - opowiada Zuzanna Gajewska.
      
       Wieczór autorski odbędzie się w ramach cyklu Elbląska Scena Literacka, który od lat prowadzi Teatr im. A. Sewruka.
       Bezpłatne zaproszenia można rezerwować telefonicznie w Teatrze (55 641 97 00 wew. 284) lub odbierając w kasie teatru.
      
       Posłuchaj radiowej rozmowy z Zuzanną Gajewską, którą przeprowadziłą Agnieszka Jarzębska z ewswiatowid.pl
      
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama