UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Poznali nowe metody uczenia się

 
Elbląg, Poznali nowe metody uczenia się

Są gry – komputerowe, ale nie tylko – którym wystarczy chwila, żeby wciągnęły nas bez reszty. To jest ten stopień zaangażowania, kiedy mózg chłonie najlepiej. Najlepsi edukatorzy wykorzystują ten fakt, żeby uczyć. Tajniki skutecznego uczenia się przez ostatnie kilka dni przybliżali w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu animatorzy z niemieckiej organizacji International Exchanges Berlin.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów”. - Rzeczywistość wymaga od nas, żebyśmy ciągle uczyli się nowych rzeczy. Technologia idzie do przodu i ja chcę za nią nadążać – przyznała jedna z uczestniczek berlińskich warsztatów dla seniorów i edukatorów. – Dobrze, że są takie spotkania, gdzie możemy dowiedzieć się jak to robić.

Jak się okazuje, coraz więcej z nas jest – nie słuchowcami czy wzrokowcami – a kinestetykami. - Kinestetycy to osoby, które najlepiej uczą się przez dotyk i w ruchu – wyjaśniała Ada Riggaci z International Exchanges Berlin. – Wiedza o tym, jakimi technikami uczymy się najlepiej, pozwala prawidłowo dopasować skuteczne techniki uczenia.

W trakcie warsztatów uczestnicy mogli przetestować takie sposoby na przyswajanie nowych umiejętności jak edukowanie przez granie, nauka przez błędy czy visual thinking. Poznali również aplikacje edukacyjne, między innymi mentimeter, usprawniającą pracę metodą burzy mózgów oraz kahoot.

- Visual thinking, czyli wizualne myślenie to sposób na kreatywne spojrzenie na problem – tłumaczył niemiecki edukator Francesco Molinari.- Świetnie sprawdza się w pracy z dziećmi i seniorami, a także w biznesie. Stosowanie metody w edukacji wzbogaca słownictwo, wymusza prowadzenie konwersacji oraz wysuwania wniosków. Pomaga w nauce języków obcych.

Berlińskie warsztaty dla seniorów odbyły się w CSE „Światowid” w dniach od 21 do 24 października.
       Są one częścią projektu pn. Elbląscy edukatorzy dla seniorów, który polega na wymianie doświadczeń z organizacjami z trzech krajów: Hiszpania, Niemcy i Włochy. We wrześniu przedstawiciele hiszpańskiej organizacji AIFED opowiadali o swoich sposobach na aktywizowanie seniorów i angażowanie ich w wolontariat. Z kolei w październiku edukatorzy z International Exchanges Berlin opowiedzieli o metodach skutecznego uczenia się. W listopadzie odbędzie się ostatnie w Polsce spotkanie szkoleniowe w ramach tego projektu. Przeprowadzą je włoscy animatorzy ze stowarzyszenia Euro-Net.

Liderem projektu pn. „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” jest CSE „Światowid” w Elblągu.

Partnerzy: Asociación de Innovación, Formación y Empleo para el Desarrollo sostenible, Hiszpania – EURO-NET, Włochy
– International Exchanges Berlin Molinari & Benedetti GbR, Niemcy.


        

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama