UWAGA!

Przeżyj przygodę z Robinsonem

„Elbląska Szkoła Robinsonów” to nowe przedsięwzięcie centrum kultury Światowid. Jego częścią są konkursy – plastyczny i literacki - dla dzieci i młodzieży. Termin zgłaszania prac upływa 26 maja. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, m.in. zaproszenie dla całej klasy na projekcję filmu „Robinson Crusoe”.

„Elbląska Szkoła Robinsonów” nawiązuje do literackiego motywu robinsonady, czyli opowieści o losie człowieka rzuconego na bezludna wyspę. Spotkanie z przygodą rozpoczynają konkursy dla uczniów klas IV-VI.
     Konkurs plastyczny
     Należy zaprojektować okładkę powieści Daniela Defoe „Robinson Crusoe” (technika i format dowolne). Na okładce musi znaleźć się nazwisko autora i tytuł książki.
     Konkurs literacki
     „Dzień na bezludnej wyspie”
     Należy wyobrazić sobie, że w wyniku katastrofy morskiej niczym Robinson trafiliśmy na bezludną wyspę. Trzeba opisać pierwszy dzień swojego pobytu na bezludnej wyspie.
     Prace konkursowe należy przesłać pocztą lub przynieść osobiście (pokój 38) do 26 maja do centrum kultury Światowid, Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg z dopiskiem: „Robinson”.
     Prace literackie można także przesyłać drogą mailową na adres:jedrzej.rusinski@swiatowid.elblag.pl.
     Na odwrocie pracy muszą znaleźć się następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasa, szkoła, imię i nazwisko wychowawcy klasy, kontakt telefoniczny z wychowawcą klasy. Konkursowe dzieła oceni jury w składzie: Piętaszek, filolog polski, artysta-plastyk. Wyniki konkursu wraz z listą zaproszonych do kina klas ogłoszone zostaną 27 maja na stronie www.swiatowid.elblag.pl oraz przesłane faksem do szkół.
     Autorzy najciekawszych prac otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Ponadto klasy laureatów konkursu plastycznego i literackiego zostaną zaproszone do kina Światowid na bezpłatną projekcję filmu „Robinson Crusoe” (30 maja o godz.
     9). Przed projekcją odbędzie się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów.
     Natomiast w czerwcu Robinson zaprasza swych uczniów do Bażantarni na jednodniowy kurs przetrwania. Dzieci będą mogły wcielić się w rolę bohatera literackiego, który trafiając na bezludną wyspę, musi organizować świat wokół siebie. Mali Robinsonowie pod okiem instruktora survivalu nauczą się budować szałas, układać stos ogniskowy i orientować się w przestrzeni.
     Następne spotkanie z przygodą rozegra się na pokładzie statku, którym uczestnicy projektu wyruszą w rejs do Krynicy Morskiej. Podczas wycieczki wezmą również udział w warsztatach piosenki żeglarskiej oraz zaprezentują koleżankom i kolegom fragmenty ulubionych powieści przygodowych.
     Z kolei osoby chcące rozwijać swój talent plastyczny otrzymają od Robinsona zaproszenie do uczestnictwa w warsztatach plastycznych, których celem jest zaadoptowanie jednej z sal Światowida na bezludna wyspę.
     Szczegółowe informacje o konkursach oraz projekcie otrzymać można pod numerem tel. 055 611-20-83.
     Przedsięwzięcie pn. „Elbląska Szkoła Robinsonów” realizowane jest w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa” ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama