UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przy komputerze o przemijaniu i uczuciach

Czy poezję można połączyć ze światem bezdusznej techniki i czy historia o życiu może być niewesoła, a jednocześnie pogodnie opowiedziana? W spektaklu „Chlip – hop”, autorskim widowisku Magdy Umer i Andrzeja Poniedzielskiego, na pewno tak. Elblążanie osobiście będą mogli przekonać się 26 stycznia o godz. 19 w Światowidzie.

„Chlip – hop” to spektakl, ale też rozmowa odbywająca się za pośrednictwem Internetu – Magda Umer i Andrzej Poniedzielski prowadzą swój bloog na stronie www.chlip-hop.bloog.pl. Spektakl zainspirował Wirtualna Polskę do zaproponowania Magdzie Umer i Andrzejowi Poniedzielskiemu prowadzenie korespondencji na swoich stronach.
     Oficjalna „warszawska” premiera „Chlip-Hopa” odbyła się w styczniu 2007 r w teatrze Ateneum, ale już od kwietnia 2006 r. był on grany w kilku ośrodkach w Polsce. Jednak przedstawienie jest za każdym razem nieco inne, bo ciągle pojawiają się nowe wątki rozmów - choć główna „konstrukcja” jest ustalona, co najmniej 30 % tekstu jest improwizowane i nawiązuje do aktualnych wydarzeń.
     W sobotę 26 stycznia o godz. 19 spektakl zobaczyć będą mogli także elblążanie. Magda Umer, Andrzej Poniedzielski i towarzyszący im pianista Wojciech Borkowski wystąpią w centrum kultury Światowid.
     - Siedzimy na scenie, każde w swoim mieszkaniu, i gawędzimy o różnych sprawach, które nas interesują, bolą, zachwycają, cieszą i martwią – powiedziała Magda Umer w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”. - To nasz autorski spektakl, więc możemy mówić własnym językiem i zawsze coś dodać. Lubimy się nawzajem zaskakiwać, a dzięki temu przedstawienie staje się żywsze.
     Odbywającą się przy komputerach rozmowę, utrzymaną w dowcipnym tonie pogawędki o przemijaniu i uczuciach, cechuje inteligencja i poczucie humoru okraszone szczyptą melancholii.
     W „Chlip–hopie” usłyszeć możn a niezapomniane utwory autorstwa Jerzego Wasowskiego, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Jonasza Kofty, Seweryna Krajewskiego, Bułata Okudżawy i wielu innych. Także Andrzej Poniedzielski napisał kilka nowych tekstów do znanych melodii, m.in. do "Dance Me to the End of Love" Leonarda Cohena.
     - Zapraszamy osoby, które podobnie jak autorzy i jednocześnie aktorzy, określają siebie jako w wieku „stabilnej młodości”, a także młodzież – zachęca Aleksandra Bednarczuk, organizatorka. – Być może niejeden dorosły przekona się do komputerów, a młodsi zobaczą, że istnieją skype’ujący dorośli.
     Cena biletu 35 zł.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama