UWAGA!

„Przydrożne kapliczki” na wystawie

 Elbląg, „Przydrożne kapliczki” na wystawie
fot. nadesłana

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek 3 października o godz. 18 do mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz pt. „Przydrożne kapliczki”. Wstęp wolny.

Lucyna Niepokorowicz w swojej twórczości posługuję się techniką akwarelową. Sięga również po pastele i ołówki. Inspiracje znajduje podczas rowerowych wycieczek po okolicach Elbląga. Maluje głównie pejzaże, zwierzęta, kwiaty, ale także portrety. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Oprócz malowania jej pasją jest również fotografowanie.
       Artystka o sobie i swojej twórczości mówi tak:
       Odkąd siebie pamiętam, zawsze zachwycałam się pięknem dzikiej przyrody. Wychowana w mieście, wymykałam się do pobliskiego lasu lub błądziłam w zaroślach, opuszczonych ogrodach, zaniedbanych parkach, a gdy zamieszkałam w 1955 r. w tragicznie rozbitym mieście Elbląg, szybko dzięki rowerowym wycieczkom poznałam jego piękne i malownicze położenie. I tak jak przedwojenni elblążanie zachwalający wszędzie turystyczne walory swojego miasta , tak i ja starałam się zarazić tym zachwytem obecnych mieszkańców. Najlepiej w swoim czasie nadawały się do tego celu fotografie, które prezentowałam na "ekologicznych" wystawach w Centrum Kultury Światowid. Od roku 2005 wykorzystuję moje zdolności do malowania, a to co mnie najbardziej urzeka przelewam na papier za pomocą pędzli i farb akwarelowych. Tematów w naszych bogato urozmaiconych okolicach nie brakuje, więc w moich pejzażach odmalowuję sielskie krajobrazy, stare drzewa zabytki wiejskiej architektury i kwiaty. Spotkać mnie można w promieniu 30-40 km od Elbląga na moim małym składanym rowerze.
      
       Kontakt:  Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej, ul. Ogólna 59, tel. (55) 625 60 90.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama