UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Przydrożne kapliczki” na wystawie

 
Elbląg, „Przydrożne kapliczki” na wystawie
fot. nadesłana

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej przy ul. Ogólnej zaprasza w piątek 3 października o godz. 18 do mini galerii „Rudy Kot” na wernisaż wystawy Lucyny Niepokorowicz pt. „Przydrożne kapliczki”. Wstęp wolny.

Lucyna Niepokorowicz w swojej twórczości posługuję się techniką akwarelową. Sięga również po pastele i ołówki. Inspiracje znajduje podczas rowerowych wycieczek po okolicach Elbląga. Maluje głównie pejzaże, zwierzęta, kwiaty, ale także portrety. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. Oprócz malowania jej pasją jest również fotografowanie.
       Artystka o sobie i swojej twórczości mówi tak:
       Odkąd siebie pamiętam, zawsze zachwycałam się pięknem dzikiej przyrody. Wychowana w mieście, wymykałam się do pobliskiego lasu lub błądziłam w zaroślach, opuszczonych ogrodach, zaniedbanych parkach, a gdy zamieszkałam w 1955 r. w tragicznie rozbitym mieście Elbląg, szybko dzięki rowerowym wycieczkom poznałam jego piękne i malownicze położenie. I tak jak przedwojenni elblążanie zachwalający wszędzie turystyczne walory swojego miasta , tak i ja starałam się zarazić tym zachwytem obecnych mieszkańców. Najlepiej w swoim czasie nadawały się do tego celu fotografie, które prezentowałam na "ekologicznych" wystawach w Centrum Kultury Światowid. Od roku 2005 wykorzystuję moje zdolności do malowania, a to co mnie najbardziej urzeka przelewam na papier za pomocą pędzli i farb akwarelowych. Tematów w naszych bogato urozmaiconych okolicach nie brakuje, więc w moich pejzażach odmalowuję sielskie krajobrazy, stare drzewa zabytki wiejskiej architektury i kwiaty. Spotkać mnie można w promieniu 30-40 km od Elbląga na moim małym składanym rowerze.
      
       Kontakt:  Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej, ul. Ogólna 59, tel. (55) 625 60 90.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama