UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przygoda w muzeum wyróżniona

 
Przygoda w muzeum wyróżniona
fot. nadesłane

Zainspirowały go elbląskie Formy Przestrzenne, wykonał batik i ... zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum". Michał Dzbeński, uczestnik zajęć plastycznych w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" po raz kolejny udowodnił, że warto mieć pasję.

Michał Dzbeński już od dwóch lat tworzy prace podczas zajęć plastycznych, odbywających się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu. W tym czasie zdobył już kilka pierwszych nagród oraz wyróżnień, a to już kolejne.
       - Cieszy nas ono tym bardziej że jest to konkurs międzynarodowy na który nadesłano 1800 prac – mów Ewa Bednarska-Siwilewicz, instruktor plastyczny w CSE „Światowid".
       Konkurs zakładał, że jego uczestnicy powinni poznać zbiory określonego muzeum lub galerii. Wykonać jedną lub więcej prac z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności danej instytucji.
       - Pomyśleliśmy na zajęciach, że nasze miasto to swego rodzaju galeria i przestrzeń dla dzieł sztuki, a elbląskie Formy Przestrzenne to przykład na to jak sztuka może się wkomponować w krajobraz miasta – opowiada Ewa Bednarska-Siwilewicz. – Praca Michała inspirowana była formą, która jest bardzo charakterystyczna i potocznie nazywana jest „Batmanem".
       Zwycięską pracę Michała będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w Muzeum Okręgowym w Toruniu, w Ratuszu Staromiejskim. Wystawa będzie czynna od 16 września do 11 listopada. Serdecznie gratulujemy!
      
      
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...