UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Przyjdź pomajsterkować w „Światowidzie”

Elbląg, Przyjdź pomajsterkować w „Światowidzie”

Lubisz oddawać się pracom manualnym i drzemie w Tobie „złota rączka”? Nie zmarnuj okazji i przyjdź do Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Już 4 listopada, w ramach projektu „Akademia +60”, odbędą się warsztaty „DIY - zrób to sam”.

Tym razem CSE „Światowid” proponuje zajęcia dla mężczyzn, którzy chcieliby sami zaprojektować i wykonać nietypowy przedmiot, jakim będzie tablica manipulacyjna.

- Po raz kolejny wychodzimy z inicjatywą, która ma zaktywizować i zainspirować – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. - Warsztaty „DIY – zrób to sam”, dofinansowane ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, dają uczestnikom szansę wykazania się, pochwalenia własnymi umiejętnościami, samodzielnego wykonania praktycznych, ale i efektownych przedmiotów.

 

Czym jest tablica manipulacyjna?

Tablica manipulacyjna, nazywana również tablicą sensoryczną lub tablicą aktywności, to wyjątkowy gadżet, który może być prezentem dla dziecka lub osoby starszej, której dłonie wymagają ćwiczeń.

Najfajniejsze w niej jest to, iż składa się z przedmiotów, które uznamy, że powinny się tam znaleźć. Mogą to być przedmioty powszechnie niedostępne dla dzieci, przedmioty codziennego użytku, a także te, które wydają się nieco zapomniane, a nawet lekko zepsute. Przykładowo, do wykonania tablicy użyć możemy kalkulatora (nie musi działać, chodzi o samą możliwość naciskania klawiszy), pilota do telewizora, klamry od paska, guzika, suwaka, rzepa pasmanteryjnego, lusterka, dzwoneczka, minutnika itp.

I tu mamy prośbę do osób, które zechcą wziąć udział w warsztatach: najlepiej będzie, jeśli przyniesiecie gadżety, które chcecie wykorzystać do stworzenia tablicy.

Zajęcia odbędą się 4 listopada (poniedziałek) o godz. 13 w pracowni plastycznej nr 16 CSE „Światowid” (poziom -1 budynku). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Szczegółowe informacje i zapisy pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem e-mail: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl

 

Projekt Akademia+60 dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Partnerzy medialni projektu Akademia +60: 
       Truso TV, Portal Kulturalny Warmii i Mazur e-Światowid.pl, Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, strona internetowa miesięcznika "Razem z Tobą".

CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama