UWAGA!

Rachmaninow Piano Duo w klasycznym repertuarze na dwa fortepiany

 Elbląg, Rachmaninow Piano Duo w klasycznym repertuarze na dwa fortepiany
fot. Broadway Studios

Fortepianowy początek roku to prawdziwa uczta dla melomanów. W styczniu Elbląska Orkiestra Kameralna serdecznie zaprasza na koncert fantastycznego duetu, którego muzyków połączyła miłość do klawiszy. W sobotę, 20 stycznia, w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych odbędzie się koncert szczególnie ważny dla wszystkich miłośników gry na fortepianie.

Daria Żurawlowa i Arnold Gniwek zaprezentują się w klasycznym repertuarze na dwa fortepiany. Rachmaninow Piano Duo to ich wspólny projekt, który realizują już od kilku lat.
       On, polski pianista znany z żywiołowych, młodzieńczych interpretacji, szczególną dbałość przykłada do piękna dźwięku. Ona, polska pianistka rosyjskiego pochodzenia, której wykonania cechuje ogromna artystyczna dojrzałość i wyrazistość, każdy z wykonywanych zamienia w bardzo osobiste przesłanie. Artystka świetnie się czuje w muzyce epoki romantyzmu, toteż na swojej pierwszej, debiutanckiej płycie zestawiła ze sobą utwory dwóch kompozytorów – Rachmaninowa i Chopina, czołowych przedstawicieli obu krajów, z którymi jest związana. W marcu 2014 roku wspólnie z Arnoldem Gniwkiem stworzyła duet fortepianowy, którym razem zachwycili publiczność scenami artystycznymi w Barcelonie oraz w sali kameralnej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.
       W programie koncertu znajdzie się wybór kompozycji kilku kompozytorów: Chopina, Lutosławskiego, Taniejewa, Rachmaninowa, Milhauda. Muzycy przygotowali specjalny, taneczny repertuar.
      
       Koncert Rachmaninow Piano Duo to nowa propozycja EOK, oparta na cyklu recitali solowych i kameralnych. W jego ramach elbląska publiczność wysłucha interesujących programów z pogranicza muzyki poważniej i jazzu w wykonaniu najciekawszych artystów młodego pokolenia. Styczniowe wydarzenie to jego pierwsza odsłona. Kolejny recital, w wykonaniu Zagan Acoustic, odbędzie się w marcu.
      
      
       20.01.2018 r., sobota, 19:00, sala koncertowa ZPSM w Elblągu
      
       Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy, 10 zł rodzinny, do nabycia w Biurze Koncertowym, Ratusz Staromiejski 25.
      
       Rezerwacje pod numerem 55 237 47 49, SMS-owo pod numerem 513 095 840 lub poprzez www.eok.elblag.eu/pl/rezerwacja. Honorujemy Kartę Dużej Rodziny.
       Koncert objęty programem "Filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!". Koordynatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca.
      
       Sponsor Główny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik
       Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Metal Expert Sp. z o.o., Sp. J.,
      

       Patronem medialnym wydarzenia jest Elbląska Orkiestra Kameralna w Elblągu
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama