UWAGA!

Recytacje do późnej nocy

Elbląg, Przed rokiem I nagrodę zdobyła elblążanka Magda Przybylska
Przed rokiem I nagrodę zdobyła elblążanka Magda Przybylska (fot. PS).

Jutro (4 kwietnia) na XII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa „...Czy to jest kochanie?” będą rywalizować recytatorzy. Prezentacje konkursowe rozpoczną się o godz. 17, wstęp wolny.

Jutro odbędą się dwie rundy prezentacji, które przedzieli koncert Jarosława Jara Chojnackiego o godz. 19. Pierwsza runda rozpocznie się o godz. 17, druga o godz.. 20.30. W sumie zaprezentuje się 26 recytatorów.
     
     W pierwszej rundzie:
     Róża Szafranek - Olsztyn (teksty Olgi Tokarczuk i Agnieszki Osieckiej)
     Joanna Białas - Koszalin (Tadeusz Różewicz, Juliusz Słowacki)
     Zuzanna Jabłonkowska - Łapy (Per Olov Enquist, Miron Białoszewski)
     Adam Hryc - Jeńki (Jan Kasprowicz, Sławomir Mrożek)
     Iga Figarska - Skarżysko-Kamienna (Per Olov Enquist)
     Małgorzata Szumska - Złoty Stok (Małgorzata Szumska, Vedrana Rudan)
     Gniewomir Żakowicz - Łapy (Stanisław Grochowiak, Michaił Zoszczenko)
     Anna Kościółek - Rusiec (Olga Tokarczuk)
     Magdalena Roicka - Biskupiec (Dorota Stalińska, Katarzyna Grochola)
     Piotr Kogut - Ostrowiec Świętokrzyski
     Anna Fatyga - Kraków (Leszek Czuchajowski)
     
     W drugiej rundzie:
     Anna Danilczuk - Łapy (Jerzy Liebert, Agnieszka Osiecka)
     Łukasz Ciotucha - Piotrków Trybunalski (Dariusz Bugalski, Jerzy Pilch)
     Joanna Ginda - Koszalin (Olga Tokarczuk, Aleksander Puszkin)
     Kacper Sulowski - Kraśnik (Józef Czechowicz, Zenon Widera)
     Claude Shaanaell Mawa - Elbląg (Jan Brzechwa)
     Patrycja Chrulska - Słupsk (Ryszard Tarwacki)
     Jakub Drzastwa - Kołobrzeg (Andrzej Stasiuk)
     Ewa Tarnowska - Rozprza (Antoni Czechow)
     Jarosław Zoń - Mszana Dolna (Milan Kundera, Robert Kasprzycki)
     Damian Krause - Koszalin (Adam Mickiewicz, Zbigniew Herbert)
     Magdalena Olszewska - Pawłowo
     Mateusz Dzidkowski - Ostrowiec Świętokrzyski (J. Andruchowycz, Andrzej Stasiuk)
     Joanna Ciesielska - Czarne Górne (Tadeusz Boy Żeleński, Aleksander Sołżenicyn)
     Filip Jarek - Lipno (Dorota Masłowska, Rafał Wojaczek)
     Martyna Wołoszyn - Piotrków Trybunalski (Marta Kuszewska).
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama