UWAGA!

Roby Lakatos - cygański Paganini w Elblągu!

Elbląg, Roby Lakatos - cygański Paganini w Elblągu!
fot. nadesłana

Pierwszy dzień tegorocznej wiosny – hucznie rozpocznie Elbląska Orkiestra Kameralna. Podczas koncertu pn. Tanga Świata usłyszymy: muzykę pełną gorących rytmów, tęsknych melodii i jazzujących improwizacji w wykonaniu światowej sławy geniusza skrzypiec Roby Lakatosa oraz zespołu Tangata Quintet. W programie przebojowe tanga z całego świata, między innymi: Volver, Tango Notturno, Chiquilin De Bachin, Tango Milonga, Ta ostatnia niedziela, La Cumparsita, Miasteczko Bełz, Vale Mousiki, Czornyje Glaza.

Roby Lakatos - Mówią o nim: cygański Paganini, diabelski skrzypek, czarodziejski showman, szalony cygański muzyk, uduchowiony klezmer, doskonały wirtuoz. Pochodzi z legendarnej, węgierskiej dynastii skrzypków. Jego fenomen polega nie tylko na doskonałej grze ale także na tym, że jest muzykiem wszechstronnym, którego nie sposób zaszufladkować. Odnajduje się zarówno w klasyce, jazzie, rodzimej muzyce Cyganów węgierskich czy w muzyce rozrywkowej. Można zatem śmiało rzec, że nie ma dla niego granic. Co więcej, cechą charakterystyczną tego artysty jest niezwykły kontakt
       z publicznością, która oczekuje jego koncertów na całym świecie…
      
       „Skrzypek diabła”, 21 marca 2014 r., wystąpi z zespołem Tangata Quintet, w skład którego wchodzą: doskonały skrzypek i mandolinista Grzegorz Lalek, znakomity bandoneonista i akordeonista Klaudiusz Baran. Na fortepianie towarzyszyć im będzie Hadrian Filip Tabęcki wraz z kontrabasistą Sebastianem Wypychem oraz gitarzystą Piotrem Malickim. Taki dobór muzyków, może świadczyć tylko o tym, że wieczór będzie bardzo interesujący.
      
       W programie przebojowe tanga z całego świata, między innymi: Volver, Tango Notturno, Chiquilin De Bachin, Tango Milonga, Ta ostatnia niedziela, La Cumparsita, Miasteczko Bełz, Vale Mousiki, Czornyje Glaza.
      
       Koncert „Tanga Świata” – 21 marca Teatr im. A. Sewruka w Elblągu, godz. 19. Bilety w cenie: 70 i 60 zł (cena promocyjna dla pierwszych 150 osób). Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 8.00-18.00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o., Greengrow Sp. z.o.o.

      

       Patronem medialnym EOK jest Elbląska Gazeta Internetowa portel.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Słyszałem, że geniuszem skrzypiec jest Sandor Lakatos, absolwent Konserwatorium Muzycznego w Budapeszcie. Też grający popularne melodie w technice Paganiniego.
 • EOK to czysta komercja użytkowa. Niewiele ta rubaszna zabawa z nutami ma wspólnego ze sztuką, ale w otumanionym Elblągu i to " coś " - wystarczy !.
 • Zagranie koncertu z Erzhanem Kulibaevem czy Łukaszem Kuropaczewskim to komercja, oj człowieku nie wiesz co piszesz!!!!!
 • Takie czasy. dziś kultura mniejszych miast musi mieć niestety oprawę rodem z, ,galerii" np. handlowej, ale i tak dobrze, że coś się dzieje w Elblągu.
 • Z miniaturki wygląda zupełnie jak Ron J. :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wujek_staszek(2014-02-19)
 • haha, wy " kulturalni" , nawet ani razu nie byliście na koncercie, oprócz tych za darmo, Doda czy cuś tam. ..
 • jeżeli na koncert np w bibliotece el przchodzi ok 150 osób i płacą za bilet powiedzmy 50zł to gdzie tu komercja; jeżeli wykonawcy dają z siebie wszystko, a widzowie są poruszeni spektaklem w którym uczestniczą i wszyscy są zadowoleni to o co chodzi co to jest sztuka? mam kilka uwag do organizacji czy innych spraw ale nie do koncertów jakie były zrealizowane w ostatnim czasie a wręcz cieszę się jak widzę muzyków orkiestry zadowolonych z siebie po koncertach po których sam jestem pozytywnie wytrącony z równowagi
 • nasz paskudny charakterek to pewnie spadek po czasam niniomych- każemu wedle podtrzeb - od każdego wedle możliwości. .. .potem chcili my kapitalizmu, no i teraz przetensje do kogo o komercje? Do Pana Boga czy do Solidarnych w Styropinie? A tak w ogóle koncerty EOK to jestny jasny punkt na mapie czarnej i pośledniej kultury mista, jego wadzy ! no i miszkańców. .. takich maleńkich zazdrośników. ..
Reklama