UWAGA!

Roby Lakatos i Tangata Quintet w Elblągu

 
Elbląg, Roby Lakatos i Tangata Quintet w Elblągu
fot. nadesłana

Zespół Tangata Quintet to lekkość, świeżość, czasem dowcip, czasem nostalgia – muzyka kwintetu jest niczym dialog, wręcz zaprasza do rozmowy… Muzyczną rozmowę zespół podejmie z elbląską publicznością już 21 marca 2014 r. Podczas koncertu „Tanga Świata” artystom towarzyszyć będzie uwielbiany przez melomanów na całym świecie skrzypek – Roby Lakatos.

Ciepło i klarowność skrzypiec (Grzegorz Lalek), brawura akordeonu i bandoneonu (Klaudiusz Baran), spokój i subtelność gitary (Piotr Malicki), zacięcie i finezyjność fortepianu (Hadrian Filip Tabęcki) oraz pulsacyjność kontrabasu (Sebastian Wypych), połączą się z geniuszem skrzypiec Roby Lakatos’em, który jak mało kto czuje muzykę. Skrzypce nie mają dla niego żadnych tajemnic. Bez najmniejszego problemu wykonuje najtrudniejsze nawet utwory. Jego muzykę uwielbiał Yehudi Menuhin. W 2004 r. Lakatos wystąpił wraz z Maximem Vengerovem w głośnym koncercie „Genius of the Violin”, podczas którego skrzypek bez wysiłku uwiódł publiczność.
      
       - Nie zawiodłam się, przez niespełna trzy godziny z dużym zainteresowaniem i ekscytacją śledziłam poczynania muzyków. Trudno jest skupić uwagę publiczności i utrzymywać ciągłe zainteresowanie tym, co dzieje się na scenie w tak długim czasie. Muzykom jednak doskonale się to udało, dzięki stylistycznej mieszance, jaką nam zaserwowali – mówi jedna z uczestniczek koncertu. – Miałam wrażenie, że muzycy bawią się na scenie, że się „rozgrzali”, a pomiędzy ich instrumentami wyzwoliła się niezwykła chemia. Wyczuła to publiczność, która żywo reagowała na to, co działo się na scenie...
      
       Miejmy nadzieję, że podobne reakcje zobaczymy pierwszego dnia wiosny w Elblągu. Usłyszymy wówczas przebojowe tanga z całego świata, między innymi: Volver, Tango Notturno, Chiquilin De Bachin, Tango milonga, Ta ostatnia niedziela, La Cumparsita, Miasteczko Bełz, Vale Mousiki, Czornyje Glaza.
       Koncert „Tanga Świata” – 21 marca, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu, godz. 19.00. Bilety w cenie: 70 zł. Bilety do nabycia w Biurze Koncertowym EOK, Stary Rynek 25, Ratusz Staromiejski, p. nr 29, IV piętro. Biuro czynne: pn., śr., pt. 8.00-16.00, wt., czw. 8.00-18.00. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu
      
       Sponsor Strategiczny Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens Sp. z. o. o.
       Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa
       Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S. A., Toyota Knedler Sp. z. o. o., EPEC Sp. z. o. o., Greengrow Sp. z.o.o.

      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
      
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama