UWAGA!

Rodzinne spotkanie przy malowaniu

 Bogusław Lorek, Ciocia i Wujek,
Bogusław Lorek, Ciocia i Wujek, fot. nadesłana

Rodzice i dzieci – wszyscy z artystycznym talentem, wszyscy malujący i wszyscy na jednej wystawie. "Malująca rodzina" - artyści Warmii i Mazur to wystawa, którą w od najbliższego wtorku, 25 lutego będzie można oglądać w Galerii Nobilis w CSE „Światowid”.

Wszystko zaczęło się od wystawy Doroty Boguckiej-Lorek we wrześniu 2011 roku w galerii ”Akcent” w Grudziądzu oraz w 2013 w galeriach w Olsztynie i Białymstoku, gdzie prezentowała własne malarstwo.
       - Pisałam wtedy że geneza wystawy bierze się z mojej rodziny. Każde przeżycie estetyczne w zwykłym życiu, piękno przyrody, literatura, muzyka, teatr a nade wszystko poznani ludzie, przyjaciele w tej twórczości pozostawili swój ślad – mówi autorka.
       I tak narodził się pomysł.
       - Filarem naszego rodzinnego malowania jest głowa rodziny, mąż i ojciec - Bogusław Lorek. W 1988 roku obronił dyplom z malarstwa sztalugowego na Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i od tego czasu zajmuje się malarstwem olejnym. Jest znakomitym portrecistą i ten temat zdominował jego drogę artystyczną. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i realizacją wystroju wnętrz sakralnych. Większość powstałych przez lata prac znajduje się w kościołach i zbiorach prywatnych – opowiada Dorota Bogucka – Lorek. - Jak to zwykle bywa w rodzinach pasja rodziców dotyka dzieci, tak też przez lata ich wzrostu w rodzinie powstały obrazy olejne i pastele, które zostaną pokazane na wystawie.
       A dzieci już dorosłe to: Maria, Stanisław, Jakub i Paweł. Maria ukończyła licencjat z konserwacji tkaniny, studiowała konserwację malarstwa na ASP w Krakowie, obecnie przeniosła się na studia do Kolonii. Stanisław studiował malarstwo monumentalne na PAT w Krakowie, mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Jakub - zdolny malarz , fotograf i pianista mieszka i pracuje współtworząc firmę w Wielkiej Brytanii oraz najmłodszy Paweł jest studentem II-go roku malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
       - Dziś spotykamy się w Elblągu mieście mojego urodzenia, i choć jako kilkumiesięczne dziecko zamieszkałam z rodzicami w Grudziądzu, to Elbląg był miastem moich wakacji i rodzinnych spotkań w kamienicy przy ulicy Panieńskiej czy Słonecznej – wspomina Dorota Bogucka - Lorek. - Gromadziliśmy się wszyscy wokół osoby mojej drogiej babci śp. Marii Szczepańskiej. Tu mieszka teraz moja mama i większość mojej rodziny po kądzieli. Dlatego właśnie bardzo chciałam tego spotkania przy sztuce, korzystając z gościnności galerii CSE „Światowid”. Zatem zapraszam Państwa na wystawę, będącą rodzinnym spotkaniem przy malowaniu.
      
       Wernisaż wystawy „Malująca rodzina” odbędzie się 25 lutego o godz. 18 w Galerii Nobilis na II piętrze Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Wystawę będzie można oglądać do 19 marca.
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)