UWAGA!

Rozśpiewane przedszkolaki

Podczas dziesiątej edycji Festiwalu Piosenki Przedszkolaka na scenie w Spółdzielczym Domu Kultury Zakrzewo zaprezentowało się ponad dwieście dzieci. Festiwal odbył się we wtorek 22 kwietnia. Tego dnia Spółdzielczy Dom Kultury odwiedziło 21 elbląskich przedszkoli.

- Uważamy, że muzyka jest bardzo ważnym elementem w rozwoju młodego człowieka, dlatego też chcemy wnieść do świata dziecięcego nowe przeżycia estetyczne wynikające ze spotkania z piosenką i z zaprezentowaniem jej na scenie - mówi Magdalena Lemańczyk z SDK Zakrzewo.
     Występy dzieci oceniała komisja w składzie: Barbara Kardasińska, nauczycielka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych; Elżbieta Łukaszenko z elbląskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie i dziennikarz Wojciech Mocarski. Przewodniczącą jury była Teresa Wojcinowicz, animator kultury.
     Oceniając uczestników, jurorzy brali pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, warunki głosowe, dykcję i ogólną muzykalność. Ważna też była kultura sceniczna, choreografia, kostium uczestnika i ogólny wyraz artystyczny.
     - Tegoroczny poziom festiwali był wysoki, co świadczy o bardzo dużym zaangażowaniu nauczycieli i rodziców w przygotowaniu dzieci do występów - podkreśla Magdalena Lemańczyk. - Prezentacjom na scenie towarzyszyła piękna choreografia, bajecznie kolorowe stroje, instrumenty muzyczne, uśmiech i radość.
     Wśród solistów w wieku 3-4 lat pierwsze miejsce zajęła Weronika Karska z Przedszkola nr 26, drugie - Helenka Synkowicz z Przedszkola nr 4, trzecie - Kinga Kurkierewicz z Przedszkola nr 11.
     W starszej kategorii (5-7 lat) najlepszymi solistami okazali się: Julia Kowalska z Przedszkola nr 21 i Mateusz Murawski z Przedszkola nr 3 - pierwsze miejsca; Filip Meszko z Przedszkola nr 3 i Maciej Krzywda z Przedszkola nr 10 - drugie miejsca; Agnieszka Sobala z Przedszkola nr 33 i Natalia Siedlecka z Przedszkola Niepublicznego Bratek - trzecie miejsca. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano: Agatce Chmielewskiej z Przedszkola nr 4, Oktawianowi Mokosa z Przedszkola nr 10 i Martynie Żmijewskiej z Przedszkola nr 8.
     Najlepszymi zespołami dzieci w wieku 3-4 lat okazały się „Niedźwiadki” z Przedszkola nr 6 - pierwsze miejsce oraz „Dzwoneczki” z Przedszkola Niepublicznego Wiki - drugie miejsce.
     W kategorii zespołów 5-7-latków pierwsze miejsca przyznano zespołowi „Dzwoneczki” z Przedszkola nr 19 i „Biedronkom” z Przedszkola nr 10; drugie miejsce zajął „Żabi chórek” z Przedszkola nr 33 oraz zespół z Przedszkola Niepublicznego Akademia Krasnoludków; na trzeciej pozycji uplasowali się „Mali odkrywcy” z Przedszkola nr 11 i zespół z Przedszkola nr 21.
     Wszyscy mali artyści otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo zostali wyróżnieni dyplomami i statuetkami.
     

 


     - Mamy nadzieję, że festiwal w następnych latach będzie nadal spełniał oczekiwania zarówno dzieci, jak i nauczycieli, a niesłabnące zainteresowanie konkursem pozwoli nam wspólnie doczekać kolejnego jubileuszu - mówią organizatorzy.

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama