UWAGA!

Roztańczone dzieciaki

Pierwszoklasistki z Gimnazjum nr 1 - Tatiana Adamowska i Paulina Krysińska - zwyciężyły w kategorii par w IX Gimnazjadzie Tanecznej. W kategorii zespołów tańca nowoczesnego najlepiej zaprezentowała się grupa z Gimnazjum nr 7.

W sali sportowej centrum kultury Światowid zostały rozegrane dwa turnieje tańca. Pierwszy - organizowany dwa razy w roku pod nazwą Gimnazjada Taneczna - odbył się w ramach programu "Uczyć się, aby być" prowadzonego w elbląskich gimnazjach przy współpracy z Urzędem Miejskim. W IX edycji Gimnazjady w tańcu towarzyskim wystartowało 45 najlepszych par wybranych przez instruktorów podczas zajęć tanecznych. Prezentowały one, zarówno tańce standardowe (walc angielski, tango i walc wiedeński), jak i latynoamerykańskie (samba, cha-cha, jive). W finale znalazło się 13 par, wszystkie otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwyciężczyniami Gimnazjady zostały uczennice klasy I c Gimnazjum nr 1 - Tatiana Adamowska i Paulina Krysińska.
     W tańcu nowoczesnym zaprezentowało się 13 zespołów. Zwyciężyła reprezentacja kl. I d z Gimnazjum nr 7, na drugim miejscu uplasowała się kl. I e z Gimnazjum nr 2, na trzecim zaś kl. I a z Gimnazjum nr 9. Sędziowie przyznali w tej kategorii również dwa wyróżnienia, które otrzymał zespół złożony z klas I a i I b Gimnazjum nr 7 oraz klasa I e z Gimnazjum nr 4. Gimnazjaliści zostali zaproszeni do kontynuacji nauki tańca w Elbląskim Klubie Tańca "Jantar".
     Natomiast po południu w Światowidzie rozegrany został Turniej Tańca Sportowego "Już tańczę" zrealizowany w ramach programu "Taniec sportem wszystkich elbląskich dzieci" prowadzonego przez Stowarzyszenie "Jantar" przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu. Program obejmował naukę tańca sportowego w czwartych klasach elbląskich szkół podstawowych. Dzieci uczęszczały na dodatkowe zajęcia od kwietnia tego roku i do tej pory nauczyły się walca angielskiego, polki, poloneza i tańca nowoczesnego. Swoje umiejętności mogły zaprezentować przed szeroką elbląską publicznością.
     Łącznie w turnieju wzięły udział 154 pary; 16 par zakwalifikowało się do Finału A i 16 par do Finału B. W każdym z finałów dwie pary zajęły I miejsca. W Finale A były to pary: Hubert Urbański i Daria Jednorowska z klasy IV a SP nr 6 oraz Patryk Więcławski i Dominika Pękala z klasy IV c SP nr 9. W Finale B najlepsi byli: Adam Wiergowski i Anna Krypska z klasy IV SP nr 19 oraz Rafał Kleinwachter i Aleksandra Czerniawska.
     Od września wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rusza II etap programu "Taniec sportem wszystkich elbląskich dzieci", podczas którego dzieci będą kontynuowały rozpoczętą naukę.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • JEEEEEEEEEEEEEEEEE w tancu nowoczesnym my klasa 1E zajela II miejsce!!!!!!!!! a ogolnie nasza szkola zajela 1 miejsce!!!!!!!!!!!!! dwójka górą!!!!!!!!!!!!! :*
Reklama