UWAGA!

Seniorzy zapraszają na Piknik Sąsiedzki

 Elbląg, Seniorzy zapraszają na Piknik Sąsiedzki
fot. nadesłana

Robienie latawców, grill, śpiewy przy akompaniamencie gitary, animacje to zaledwie kilka atrakcji, jakie czekają elblążan podczas Pikniku Sąsiedzkiego, który odbędzie się w najbliższą sobotę na ul. Warszawskiej 55.

Piknik realizowany jest według pomysłu seniorów - uczestników projektu „Dom Sąsiedzki Wielopokoleniowy” realizowanego przez Forum Animatorów Społecznych a finansowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Celem projektu jest m.in. podniesienie poziomu aktywności społecznej seniorów.

- Seniorzy z dużym zaangażowaniem podjęli się organizacji pikniku - wymyślili atrakcje, które w większości poprowadzą, przygotowali niezbędne materiały i sprzęt a także zadbają o atmosferę oraz smakołyki podczas wydarzenia – mówi Zyta wrzos, koordynator projektu.

Podczas pikniku będzie można nauczyć się od Pani Marzeny prostych sposobów rysowania różnorodnych rzeczy, wziąć udział w kalamburach i rozgrywkach sportowych, pośpiewać z Panią Zosią przy akompaniamencie gitary, skonstruować latawce czy pomalować na strechu. Nie zabraknie także ogromnych baniek i zwierzaków z balonów. Seniorzy poczęstują gości przysmakami z grilla i domowymi wypiekami.

Impreza odbędzie się w sobotę - 29 sierpnia na ul. Warszawskiej 55 /przed elbląską siedzibą Forum Animatorów Społecznych/ w godz. 15:00 – 18:00.

- Z uwagi na pandemię obowiązuje nas limit osób, które będą mogły uczestniczyć w pikniku – dodaje Zyta Wrzos - Apelujemy o zachowanie społecznego dystansu oraz o zabranie ze sobą maseczek.

Wstęp wolny.

inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama