UWAGA!

Słowem o miłości. Już za dwa tygodnie 25. edycja OFSS „…czy to jest kochanie?”

 Elbląg, Słowem o miłości. Już za dwa tygodnie 25. edycja OFSS „…czy to jest kochanie?”

Przed nami 25. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”. Z uwagi na jubileusz 25-lecia konkursu, tegoroczny festiwal rozpocznie się już w piątek, 17 marca. Wtedy to z recitalem przed elbląską publicznością wystąpi Edyta Geppert. W sobotę, 18 marca, odbędą się prezentacje konkursowe przed jury. Laureatów festiwalu poznamy w niedzielę, 19 marca.

W jubileuszowej XXV edycji festiwalu udział wezmą osoby dorosłe, studenci i młodzież szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy przedstawią wybraną przez siebie prozę, poezję bądź piosenkę o tematyce miłosnej. Laureaci wystąpią następnie na dużej scenie, podczas finałowej gali, której zwieńczeniem będzie koncert Stanisławy Celińskiej wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Walczący na słowa zaprezentują się przed doświadczonymi jurorami, którzy oceniać będą zarówno warsztat, jak i emocjonalny przekaz artystów. A oto skład jury XXV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”:

 

Monika Kowalczyk – Kogut
       Teatrolog, animator kultury i instruktor teatralny. Absolwentka wiedzy o teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, animacji kultury na UMCS w Lublinie, a także podyplomowych studiów emisji głosu na UMCS w Lublinie i logopedii na Uniwersytecie Warszawskim. Monika Kowalczyk – Kogut ma na swoim koncie główne nagrody w ogólnopolskich konkursach recytatorskich oraz kilkunastoletnie doświadczenie w pracy teatralnej i recytatorskiej w domach czy ośrodkach kultury. Działa w organizacjach pozarządowych, prowadzi miejsce dla książek zapomnianych – Dom Spokojnej Książki w Rżuchowie.

 

Jarosław Wasik
       Ukończył Studium Wokalne w Gliwicach, Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Opolskim i Studia Doktoranckie w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Laureat koncertu "Debiuty" KFPP Opole '94, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" i wielu innych festiwali. Dwukrotnie otrzymał "Lirę Orfeusza" – Główną Nagrodę Centralnych Eliminacji OKR (kat. poezja śpiewana). Wydał cztery autorskie płyty. Od 2000 roku jest członkiem Rady Artystycznej Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, a od 2017 r. Rady Artystycznej Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Od 2013 r. dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

 

Krzysztof Ogłoza
       Aktor, pedagog. Obecnie wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, gdzie prowadzi zajęcia z „pracy nad rolą” i „elementarne zadania aktorskie”. Specjalizuje się w pracy nad interpretacją tekstu, piosenki, pracą nad rolą i elementarnymi zadaniami aktorskimi. Od 2007 roku prowadzi warsztaty teatralne, a także udziela się jako juror na licznych ogólnopolskich konkursach recytatorskich i teatralnych. Został odznaczony przez Rektora Akademii Teatralnej Nagrodą im. Prokuratorskich "za twórcze osiągnięcia i podtrzymywanie etosu artysty”, a w 2014 r otrzymał „Medal Komisji i Edukacji Narodowej ” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

 

Przesłuchania w kategorii recytacji rozpoczną się w sobotę o godzinie 10:00 na Scenie na Piętrze (II piętro CSE „Światowid”), natomiast wykonawcy piosenki poetyckiej prezentować się będą od godziny 17:00 w sali obok, w Galerii Nobilis. Wstęp na część konkursową festiwalu jest bezpłatny. Laureaci wyłonieni przez jurorów wystąpią na uroczystej gali 19 marca, na której zostaną wręczone nagrody. Gwiazdą wieczoru będzie Stanisława Celińska wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

Zapraszamy serdecznie na przesłuchania uczestników festiwalu, na galę finałową oraz na koncerty gwiazd estrady: Edyty Geppert i Stanisławy Celińskiej.

 

Bilety na festiwal można nabyć:

  • online - https://bilet.swiatowid.elblag.pl
  • w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Kasa jest czynna od poniedziałku do piątku od godz. 14:30 do 20:30 (lub 15 minut przed pierwszym seansem). W soboty i niedziele od godz. 11:30 do 20:30,
  • w biletomacie znajdującym się w holu CSE „Światowid” w Elblągu (płatność kartą) w godz. 8:00-21:00.
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Oj! Panie Antku, poziom festiwalu bardzo niski coraz mniej ciekawych uczestników, brzydko tak mijać się z prawdą.
  • To prawda że co raz niższy poziom p. Antoni. Czas temu przyjrzeć. A jeśli brak czasu na elblaską kulturę to.....
  • Nudna impreza w starym, "jedynie słusznym '' stylu. A ten odnowiony Swiatowid przypomina hurtownię materiałów budowlanych. Tam zwyczajnie brak Duszy.
Reklama