UWAGA!

Smyczkujące święta z EOK

 Elbląg, Smyczkujące święta z EOK
(fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Co dwa Koncerty Bożonarodzeniowe to nie jeden i dlatego Elbląska Orkiestra Kameralna uraczy melomanów dwoma świątecznymi występami. W Wigilię kameraliści zaprezentują się na antenie TVP 1, dedykując najpiękniejsze kolędy i pastorałki pracownikom służby zdrowia. Uczynią to w towarzystwie gwiazd polskiej sceny muzycznej: Beaty Kozidrak, Sebastiana Karpiela-Bułecki, Tre Voci, Piotra Cugowskiego, Sylwii Grzeszczak, Viki Gabor i Alicji Tracz. W pierwszy dzień świąt EOK pokolęduje zaś z Agnieszką Przekupień i Maciejem Pawlakiem - transmisja koncertu w Truso TV i mediach społecznościowych.

Wigilijne dźwięki popłyną z bazyliki w Pelplinie, gdzie co roku odbywa się Koncert Bożonarodzeniowy organizowany przez Polpharmę. EOK wystąpi w nim po raz szósty, a poprowadzi ją Janusz Stokłosa. Jak zapowiedział dyrygent, czekają nas repertuarowe niespodzianki – muzycy wykonają m.in. rzadko goszczące na ekranie pastorałki, “Kołysankę Józefa” i “Wilię”. Telewizyjna Jedynka wyemituje koncert o 15:25 i 16:10.

25 grudnia Orkiestra zagości zaś na antenie Telewizji Truso, grając, w sali koncertowej ZPSM, kolędy i pieśni świąteczne zaaranżowane przez Andrzeja Borzyma. Autor aranżacji poprowadzi zresztą koncert, który upłynie pod znakiem nie tylko polskich, ale i zagranicznych utworów. W roli wokalistów wystąpią Agnieszka Przekupień i Maciej Pawlak, a skład artystów uzupełnią Adam Lemańczyk (klawisze), Szymon Łukowski (saksofon), Bartłomiej Koń (trąbka), Paweł Puszczało (bas) i Tomasz Torres (perkusja). Emisja o 11:00 i 17:00 w telewizji, a także na facebookowych profilach Urzędu Miasta Elbląg, EOK oraz Truso TV.

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

 

EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

 

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej

EOK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama