UWAGA!

Śniło mi się, że...

 
Śniło mi się, że...
fot. nadesłana

- Senne światy od zawsze stanowiły źródło inspiracji dla artystów. Tym razem pragniemy, aby stały się one natchnieniem dla dzieci – mówi Helena Wojciechowska, instruktorka plastyki w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Przypomnieć sobie swój ulubiony sen: zabawny lub straszny i przełożyć wyśnioną historię na papier, a następnie nadać swej pracy tytuł dokańczając zdanie: "Śniło mi się, że..."
       - Nie chcemy ograniczać dziecięcej kreatywności, dlatego proponujemy wachlarz plastycznych środków za pomocą których wypowiedzieć będzie się mógł mały twórca: malarstwo, grafika, collage, rysunek, techniki mieszane, szczegółowo odzwierciedlona scena ze snu lub luźna impresja na temat, a także... komiks – dodaje Helena Wojciechowska.
       Wszystko to ma do wyboru uczestnik konkursu. Praca musi jedynie zmieścić się na jednej kartce w formacie od A3 do A0. Konkurs kierowany jest do uczestników wychowania pozaszkolnego, uczniów szkół podstawowych oraz szkół specjalnych i ośrodków wychowawczych województw: podlaskiego, pomorskiego oraz warmińsko- mazurskiego. Na prace czekamy do 15 listopada. Regulamin i karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie: http://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci/konkursy/ni-o-mi-si-e/
       Konkurs zostanie rozegrany w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych – klasy I – III, uczniowie szkół podstawowych – klasy IV – VI oraz uczniowie szkół gimnazjalnych. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.
      
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...