UWAGA!

Soyka w Elblągu

2008-05-09
Aktualizowany 2008-06-10 08:28
Elbląg, 10 czerwca Stanisław Sojka da koncert w Elblągu
10 czerwca Stanisław Sojka da koncert w Elblągu

Centrum kultury Światowid zaprasza dziś (10 czerwca) na koncert Stanisława Sojki, który wystąpi z zespołem „Soyka Sextet Plus". Początek koncertu o godz. 20, bilety w cenie 35 zł.

Świetny wokalista, pianista, skrzypek, gitarzysta, kompozytor i poeta - słowem człowiek renesansu. Stanisław Sojka wystąpi 10 czerwca o godz. 20 w elbląskim Światowidzie, tym razem z zespołem pn. „Soyka Sextet Plus". Artyście towarzyszyć będą: Michał Zduniak na perkusji, Kuba Sojka na perkusji, Zbyszek „Uhuru” Brysiak na perkusjonaliach, Przemek Greger na gitarach, Mario Matysek na basie.
     Sojka ma w dorobku artystycznym ponad 30 albumów, współpracę z wieloma sławami jazzu, liczne tytuły i nagrody. Można by wymieniać długo, jednak jeśli nigdy nie widziało się muzyka na żywo, wyliczanka na nic się nie zda. Z wysmakowanym jazzowym polotem artysta zawsze przemyca w tekstach radosną franciszkańską filozofię życia, tworzy muzyczne pejzaże, bawi się emocjami. W jego utworach często pojawia się improwizacja, dzięki której każdy z koncertów staje się wyjątkowym i niepowtarzalnym spektaklem. Artysta nie stroni też od śpiewania cudzych kompozycji, bowiem jego siła tkwi w niepowtarzalnej interpretacji.
     Podczas koncertu w ,Światowidzie - obok starszych piosenek, takich jak: „Absolutnie nic", „Tolerancja", „Popołudniowe miasto", „Nocny papieros" czy „Tango memento vitae" - publiczność będzie miała okazję wysłuchać także najnowsze utwory artysty takie, jak „Życie to krótki sen" czy „Musimy".
     Rezerwacja biletów pod nr tel. 055 611-20-68 lub 611-20-76
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama