UWAGA!

Śpiewanie o Bogu to potrzeba serca

Przychodzi taki moment, gdy dzieją się rzeczy niewytłumaczalne. Chcesz zmienić swoje życie, stawać się lepszym człowiekiem. Czujesz chęć niesienia pomocy innym. Twoja wiara w Boga staje się żywa i prawdziwa. Ta wiara pobudza Cię potem do działania. Wykorzystujesz swoje talenty i nagrywasz płytę z muzyką, która opowiada o Twojej wierze, o poszukiwaniu Boga. - Tak narodził się pomysł na stworzenie zespołu Religion oraz wydania autorskie płyty religijnej - mówi Łukasz Gesek, autor projektu.  

Większość osób kojarzy Łukasza

Geska jako twórcę muzyki tanecznej, komercyjnej. Nie ma w niej miejsca na uduchowione teksty i muzykę skłaniającą do refleksji. Ja się okazuje, elbląski muzyk stworzył niezależny zespół Religion, który skupia wokół siebie licznych, profesjonalnych muzyków. Ponad trzydzieści osób pracuje właśnie nad pierwszą, autorską płytą o tematyce religijnej.
       Jak mówią członkowie zespołu, cały materiał będzie bardzo zróżnicowany. Pierwszy teledysk właśnie ukazał się w Internecie. Utwór "Hymn uwielbienia" jest w stylu folkowym. Wystąpiły w nim również dzieci ze scholi, działającej przy parafii Św. Mikołaja w Elblągu.

Na płycie, która ukaże się dopiero za jakiś czas, zamieszczonych będzie czternaście utworów oraz czytania biblijne w formie słuchowiska. Do tego czasu zespół planuje wydawać cyklicznie, single i teledyski.

W najbliższą niedzielę 27 września, w kościele Bożego Ciała w Elblągu o godz. 19 odbędzie przedpremierowy pokaz płyty. Będzie to multimedialny pokaz, połączony z obrazem, dźwiękiem i światłami. Będzie też można wysłuchać fragmentów Biblii oraz świadectwa nawrócenia wraz z analizą tekstów, których autorem jest Łukasz Gesek. Wstęp wolny.

 

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Panie Gesek! Ja Ci wierzę, że Pan wierzysz. Ale po drodze jest tylu świętych Pań i tyle świętych Panów, których można poprosić o wstawiennictwo w Twoich intencjach. Coś mi tu nie gra, że ich nie prosisz. Święty Antoni, Święty Franciszek, Święta Apolonia / od Twojego uzębienia, na przykład, Czemu ich pomijasz?
Reklama