UWAGA!

Spojrzenie na niepełnosprawność

30 września upływa termin składania prac literackich i plastycznych na konkursy pod wspólną nazwą „Spojrzenie na niepełnosprawność" ogłoszone przez Elbląskie Stowarzyszenie Twórcze i Bibliotekę Elbląską dla niepełnosprawnych twórców.

Konkurs literacki organizowany jest w dwóch kategoriach: poezji i prozy. W konkursie plastycznym prace będą oceniane w kategorii dzieci i młodzieży oraz dorosłych.
     - Dotychczas na konkurs literacki wpłynęło kilkanaście prac z różnych stron Polski, nawet z Wrocławia. Zapraszamy jednak do udziału przede wszystkim twórców elbląskich, bo na ich promocji nam najbardziej zależy – powiedział Kazimierz Sowirko, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Twórczego. Zachętą powinno być, iż najlepsze utwory zostaną wydane w pokonkursowym almanachu, na którego wydanie zdobyliśmy pieniądze z PFRON i naszych regionalnych samorządów.
     - Czekamy też nadal na prace plastyczne – uzupełnia Włodzimierz Martin, kierownik Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych - nie tylko indywidualne, ale i zbiorowe np. z warsztatów terapii zajęciowej. Dzieła plastyczne staną się graficzną oprawą almanachu. Myślę, że ujrzenie swoich prac w druku, to niemała satysfakcja.
     Na zakończenie konkursu bibliotekarze zorganizują imprezę połączoną z uroczystym wręczeniem nagród i koncertem. Szczegółowe informacje można uzyskać w Bibliotece Miejskiej przy ul. Świętego Ducha 5 na trzecim piętrze w pokoju 401 lub pod numerem telefonu 611 01 55 i 232 69 24. Tam też można zapoznać się z regulaminem konkursów.
ESzC

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • O Jezu, a może by sznowna biblioteka zaczęłą sprowadzac jakiieś porządne książki, zamiast bawić się w "kaowców"rodem z filmu "Rejs"? To bezdennie głupie, wg mnie, że biblioteka zajmuje sie takimi8 rzeczami, zamiast zacząc promowac czytelnictwo i sprowadzić wreszcie jakieś książki. Ale rozumiem-pan Dyrektor nie może jeszcze się otrząsnąc po poprzednim miejscu zatrudnienia, i chce zrobić WOK-@ w bibliotece. Słyszałem, ze pracownicy biblioteka mają wystawiać sztuki Szekspira, w rolach głównych grając sami. Panie Dyrektorze! nie mogę 0-ja i koledzy-od lat dostać porządnych książek w pana bibliotece, zajmijcie się tym, a nie ośmieszajcie waszymi dziwnymi akcjami, typu :ekonomia w bibliotece/ uczestnicy z nagonki? albo te konkursy. Na Zachodzie biblioteki mają jasny6 cel, wiadomo jaki, a nie centrum pieśni i tańca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zbulwersowany(2003-08-31)
 • Mój szanowny przedmówco ,ten tytuł to trochę na wyrost, widzę że nie lubisz Dyrektora Biblioteki, a szkoda że nie potrafisz dostrzec zmian ,oczywiście pozytywnych w tej instytucji, myślę, że należysz do osób, które nie czytają bo nie wiesz jak funkcjonują bibilioteki w cywilizowanych stronach, ....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  nie zbulwersowany(2003-09-01)
Reklama