UWAGA!

Spotkania z aktorami i twórcami seriali

 Elbląg, „Ojciec Mateusz”
„Ojciec Mateusz” fot. z archiwum TVP

Piotr Polk, Tamara Arciuch i Bartek Kasprzykowski – to zaledwie kilka nazwisk gwiazd znanych ze szklanego ekranu, które wezmą udział w sobotnich (20 czerwca) spotkaniach z miłośnikami seriali. Bezpłatne wejściówki na konkursowe pokazy, podczas Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, można odbierać w kasie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”.

Najpierw emisja konkursowego odcinka, a potem spotkanie z aktorami i twórcami seriali, które poprowadzi Anna Popek z TVP 2. Tak będzie podczas pokazów konkursowych Festiwalu Polskich Seriali Telewizyjnych, który odbędzie się od 19 do 21 czerwca w Elblągu. Przez trzy dni publiczność będzie miała okazję obejrzeć po jednym odcinku z 10. seriali wytypowanych przez Telewizję Polską.
       W sobotę, 20 czerwca, warto być w CSE „Światowid” już o godz. 10.00. Pierwszym tego dnia serialem, który zagości na ekranie Kina „Światowid”, będzie „Czas honoru”. Specjalna seria rozgrywa się podczas Powstania Warszawskiego. W chronologii całego serialu stanowi powrót do wydarzeń wcześniejszych. To sensacyjna opowieść o powstańczym szlaku bojowym jednego oddziału, złożonego nie tylko z bohaterów poprzednich sezonów, ale też z nowych postaci. Z widzami po seansie spotka się aktor Bartek Kasprzykowski.
       Kolejnym serialem sobotniego bloku będzie „Na dobre i na złe” - początek o godz. 12.30. Serial ten to najchętniej oglądany serial medyczny w Polsce, bijący rekordy popularności i od lat cieszący się sympatią widzów. W serialu ciekawe wątki dramaturgiczne, oparte są na rzeczywistych przypadkach medycznych.
       O godz. 15 na ekranie kina królować będzie „Blondynka”. Serial ten przedstawia losy Sylwii Kubus, lekarza weterynarii, która po konflikcie ze współpracownikami wyjechała z Warszawy. Przeprowadza się do Majaków, jednak szybko spostrzega, że to miejsce niewiele różni się od tego, z którego przybyła. Bohaterka postanawia zmienić więc wieś na lepszą.
       Z powodu trwających właśnie zdjęć na planie aktorzy i twórcy seriali „Na dobre i na złe” oraz „Blondynki” nie przyjadą na Festiwal.
       - Jednak trwają jeszcze rozmowy, więc w ostatniej chwili na miłośników seriali może czekać miła niespodzianka – mówią organizatorzy.
       Liczną ekipą z festiwalową publicznością spotkają się aktorzy serialu „Ojciec Mateusz” (początek o 17.30). Do Elbląga przyjadą: Piotr Polk, Jędrzej Taranek, Artur Pontek, Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski i Krzysztof Grabowski. „Ojciec Mateusz” to kryminalno-obyczajowy serial zrealizowany na podstawie włoskiego oryginału Don Mateo, który został dostosowany do polskich realiów. Stanowi pogodną opowieść o proboszczu małej parafii, ojcu Mateuszu, który z pasją i talentem rozwiązuje zagadki kryminalne.
       Bezpłatne wejściówki na pokazy konkursowe można odbierać w kasie CSE „Światowid”. Wejściówki nie będą potrzebne na Rozmowę Festiwalu. Czym dla aktora jest i może być praca w serialu? Czy jest to sztuka, czy to jest rzemiosło? Maria Malatyńska, znany krytyk filmowy, poprowadzi wykład i rozmowę z festiwalową publicznością o tajnikach warsztatu aktorskiego w serialu telewizyjnym. Rozmowa Festiwalu rozpocznie się w sobotę, 20 czerwca, o godz. 17.30.
       Pokazy konkursowe oraz spotkania z aktorami i twórcami seriali poprowadzi Anna Popek z TVP2. Wśród festiwalowej publiczności z pewnością będzie można spotkać jurorów, którzy występującym w serialach aktorom przyznają Złote i Srebrne „Światowidy” - nagrody aktorskie za role kobiece i męskie oraz „Światowidy Warmii i Mazur” – nagrody dla najlepszej aktorki i aktora z regionu. Publiczność będzie mogła także zagłosować na swój ulubiony serial, na który będzie czekał „Światowid Publiczności”. Przypominamy, że do 14 czerwca na łamach Świata Seriali można głosować na Serial Wszech Czasów.
       Organizator zastrzega możliwość zmian w programie wynikających z przyczyn od niego niezależnych. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć na stronie: www.festiwalseriali.tv
      

 


       Organizatorami Festiwalu są: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego.
       Współorganizatorami: Telewizja Polska SA. oraz Narodowe Centrum Kultury
      
       Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Żuchowski oraz Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
       Organizatorów wspiera Prezydent Miasta Elbląga Witold Wróblewski
      
      

Współpraca medialna: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Sylwia Warzechowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Eeee tak sobie mysle ze to wtopa jest. Kto bedzie chodzil do kina na te tasiemce?
 • Doskonały pomysł! przenieść seriale do kina, a w telewizji za to dać coś mądrzejszego może? Taki już jestem, że na słowo serial telewizyjny, mdli mnie, gdyż przeważająca większość obecnych seriali to dno, i to dno oceaniczne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  antares21(2015-06-12)
 • a moim zdaniem te serialiki to samo dno tworzone są dla niedopieszczonych gospodyń domowych i tyle!
 • cała 3 która do tej pory się wypowiedziała, to coś czuję, że gdyby wygrali w totka 15 mln powiedzieli by. .eee a miesiąc temu to było 30 mln. .. w tym mieście to się nic nie udajeeee. .. beznadzieja. .
 • denna imprezka dla miłośników tego szajsu zwanego serialami.
 • A ten co sie wypowiedzial o calej trojce to w sumie tez jest beznadziejny. Zero argumentu tylko hejtowanie poprzednikow.
 • Mam im pokazywać jasne strony życia? Nie to jest moją misją. Kolejny elbLONski malkontent. Jak dobrze by nie było, cokolwiek ciekawego by się nie działo, zawsze będzie ŹLE. To tylko elbLONgi tak mają? Czy całe to polskie społeczeństwo? Całe życie zaduma, patos, tragedia, niezadowolenie, narzekanie, jednym słowem "Dziady". Same Mickiewicze i Kochanowskie. Wiecznie skrzywione "mordy".
 • lepiej zając się swoim życiem, swoimi wnukami, synami niż śleczeć przy serialach
Reklama