UWAGA!

Spotkanie z autorem książki „Cienie spomiędzy drzew”

Elbląg, Spotkanie z autorem książki „Cienie spomiędzy drzew”

We wtorek, 29 maja, o godz. 18.30 zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z młodym pisarzem Janem M. Jaskotem, autorem książki pt. „Cienie spomiędzy drzew” - opowiadającej o młodzieży dorastającej w czasie II wojny światowej. Wstęp wolny.

Książka „Cienie spomiędzy drzew” opowiada o młodzieży, której przyszło żyć w trudnych czasach II wojny światowej. Główni bohaterowie, Jędrek i Tadeusz, są młodymi ludźmi wychowanymi w duchu patriotyzmu, których postawę wykreowały służba w oddziałach paramilitarnych, tradycja i tragiczna pamięć I wojny.
       Każdy z młodych bohaterów zmagał się z troskami okresu młodzieńczego, przeżywał chwile miłości i rozstań, obcował z naturą, ale też poprzez pracę na roli i w gospodarstwie uświadamiał sobie, jak trudne jest codzienne życie. Wojsko i ułani byli dla nich wzorcem, służba w oddziałach paramilitarnych – honorem. Zawiązywały się braterskie przyjaźnie i kształtowały dwa najważniejsze przymioty: Bóg i Ojczyzna. I to właśnie im byli oddani ponad życie.
       Wybuch II wojny światowej sprawił, że świat, w którym dorastali, plon, rozwój umysłowy i duchowy zostały zastąpione brutalnością. Wartości, na których młodzi opierali swoje istnienie, zostały poddane próbie. O tym, jak trwali i radzili sobie z nową, codzienną, wojenną rzeczywistością, można przeczytać na kartach tej książki.
      
       Jan M. Jaskot tak opowiada o sobie:
       Urodziłem się 26 lutego 1994 w Pasłęku i jestem autorem książki pt. „Cienie spomiędzy drzew”. Na co dzień pracuję jako sprzedawca w jednym ze sklepów w Godkowie, ale w wolnym czasie wraz z moją narzeczoną Oliwią (https://www.facebook.com/wmgnieniuobiektywu/) prowadzimy bloga http://jmjaskot.pl/, gdzie pokazujemy porównanie współczesnego i dawnego obrazu miejscowości z powiatów elbląskiego, braniewskiego i lidzbarskiego, odszukujemy opuszczone siedliska (pieczołowicie je fotografując), stare cmentarze, przy okazji promujemy polską motoryzację (jeżdżąc po okolicy starym fiatem 125p i polonezem z lat osiemdziesiątych), zbieramy relacje osób pamiętających lata wojenne. Na stronie publikuję także krótkie opowiadania nawiązujące do początków mojej twórczości. W planach mam zamiar wydać drugą książkę, będącą kontynuacją losów bohaterów „Cieni spomiędzy drzew”. Zapraszam na spotkanie ze mną, które odbędzie się we wtorek, 29 maja, w Bibliotece Literackiej w Elblągu.
      
       Więcej informacji:
       Biblioteka Literacka
       ul. św. Ducha 3-7 (I piętro)
       tel. (55) 625 60 17
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama