UWAGA!

Spotkanie z Heleną Murawską-Lenckowską

 Elbląg, materiał organizatora
materiał organizatora

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły zapraszają na spotkanie z Heleną Murawską-Lenckowską, autorką m.in. bajek i opowiadań dla dzieci.

Od 1967 roku, w dniu urodzin Andersena (02 kwietnia), obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły zapraszają na spotkanie z Heleną Murawską-Lenckowską, autorką m.in. bajek i opowiadań dla dzieci. W swoim dorobku ma też prozę poetycką, wiersze. Jest laureatką konkursów literackich a jej wiersze ukazały się m.in. w antologiach: „ „Złote oczy”, „Kwiaty jesieni” czy w kwartalniku „Tygiel”, „Tydzień w Elblągu” czy „Razem z Tobą”. Jej pierwszy autorski tomik wierszy zatytułowany „Okruchy życia, okruchy wiary” został wydany w 2014 roku. W roku 2021 ukazały się dwa kolejne tomiki wierszy – „W ogrodzie myśli” i „Mistyka dni”. W swoim dorobku ma też książki dla dzieci. Ta pierwsza, to „Malowniczy świat dzieci” a ostatnia, to „W krainie Amelki i Wicka; bajki i opowiadania spod skrzydeł Białego Orła”.

Od 1991 roku związana z Elblągiem; ukończyła studia bibliotekarskie w Zakładzie Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Po studiach przez ponad 10 lat pracowała w olsztyńskim Antykwariacie Naukowym „Antokol” a w Elblągu m.in. w bibliotekach szkolnych.

Zapraszamy 9 kwietnia do Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu ul. św. Ducha 25 (III piętro), początek spotkania o godz. 17.00.

Informacja ETK

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama