UWAGA!

Spotkanie z primadonną polskiej operetki

 Elbląg, Spotkanie z primadonną polskiej operetki

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” zapraszają w piątkowe popołudnie (28 lutego) na spotkanie, które upłynie pod znakiem operetki. Bohaterką będzie primadonna polskiej operetki Elżbieta Ryl-Górska, śpiewaczka operetkowa, pedagog muzyczny, bohaterka książki „Uśmiech primadonny” autorstwa Karoliny Prewęckiej i Pawła Świętoreckiego.

Elżbieta Ryl-Górska dyplom w klasie śpiewu uzyskała u Ady Sari. Jej opiekunami wokalnymi były obok Ady Sari - Wanda Wermińska i Zofia Fedyczkowska. Debiutowała w Operetce Warszawskiej, ale można ją było usłyszeć na scenie Operetki Szczecińskiej, Krakowskiej, Opery Nova czy Opery Wrocławskiej. Koncertowała też na wielu scenach całego świata, czterokrotnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, krajach Beneluxu, krajach byłego Związku Radzieckiego i wielu innych.
       W latach 1982-1996 śpiewała we Frankfurcie nad Menem i koncertowała w Niemczech. Poza sceną operetkową współpracowała też m.in. z kabaretem „Dudek”. Dokonała wielu nagrań radiowych i telewizyjnych. Wydała dwie płyty CD ale utwory w jej wykonaniu znalazły się też na tzw. winylach wydanych przez Polskie Nagrania. Obecnie mieszka w Warszawie, zajmuje się pracą pedagogiczną i nadal występuje na estradzie.

Elblążanie będę mogli spotkać się z primadonną polskiej operetki w Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” ul. Robotnicza 246, gdzie obok utworów na żywo zobaczymy wspomnieniowe filmy a także poznamy książkę jej poświęconą. Zarówno książkę jak i płyty będzie można kupić po spotkaniu i to z autografem artystki. Początek spotkania godz. 17. Wstęp wolny.

Teresa Wojcinowicz, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Kultura

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama