UWAGA!

Spotkanie z Tomaszem Wandzlem

2014-03-10
Aktualizowany 2014-03-19 11:36
Elbląg, Spotkanie z Tomaszem Wandzlem
fot. nadesłana

W środę 19 marca o godz. 17.00 w Sali Audiowizualnej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Tomaszem Wandzlem, które będzie dotyczyć jego ostatniej książki pt „Grzeczna dziewczynka”. Serdecznie zapraszamy!

Autor gościł u nas dwukrotnie, pierwszy raz po wydaniu książki „Dom w chmurach”, rok później po ukazaniu się książki „Hycel”. Teraz przyjeżdża do nas ze swoją kolejną książką pt. „Grzeczna dziewczynka”. Książki autora można wypożyczyć w Bibliotece Elbląskiej, „Hycla” również w formie cyfrowej na Czytak (wersji dla osób niewidomych i słabowidzących). Spotkania będzie urozmaicone ilustracją audio (fragment powieści audio) i video (film o autorze). Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prabucianinem Tomaszem Wandzlem – człowiekiem, który potrafi urzeczywistnić swoje nawet najbardziej szalone pomysły, udowadniając, że nie ma przeszkód nie do pokonania.
       Opis książki:
       Poznali się w jednej z krakowskich kawiarni. Był wyjątkowo śnieżny grudniowy wieczór. Ona początkująca studentka prawa. On debiutujący pisarz. Przez kolejnych kilkanaście lat łączyło ich coś, czego nie potrafili nazwać. Łamali zasady, przekraczali granice, byli dla siebie piekłem i niebem. Chcieli wierzyć w swój prywatny raj. Bez względu na wszystko i wszystkich. Gdyby wiedzieli jak niewinne spotkanie w zacisznej kawiarence poplącze ich życiorysy zapewne jedno z nich wyszłoby bez słowa. Tyle, że wtedy nie napisałbym historii o grzecznej dziewczynce.
      
       Tomasz Wandzel
– ur. 1975 r. w Głuchołazach. Od najmłodszych lat zapalony turysta górski. W 1998 roku traci wzrok. Cztery lata później rozpoczyna studia na UMK w Toruniu i angażuje się w działalność studenckiej gazety. Od 2004 roku mieszka wraz z żoną i dziećmi w Prabutach. Angażuje się w życie miasta działając jako radny. W 2010 roku zajmuje I miejsce w ogólnopolskim konkursie na reportaż prasowy im. Macieja Szumowskiego. W 2011 roku publikuje debiutancką powieść „Dom w chmurach” nagrodzoną w ogólnopolskim konkursie na powieść współczesną. W roku 2012 został nominowany do tytułu „Człowiek bez barier 2012” – dziesiątej edycji konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Jego ostatnia książka „Grzeczna dziewczynka” ukazała się w październiku ubiegłego roku. Tym razem autor mierzy się z konwencją powieści obyczajowej dla kobiet.
      
Aleksandra Buła, Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama