UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sprawdź, kim byli Twoi przodkowie

 
Elbląg, Sprawdź, kim byli Twoi przodkowie

Poszukiwanie własnych korzeni może okazać się emocjonującą przygodą i na pewno cenną pamiątką dla kolejnych pokoleń. Do tych właśnie, którzy kiedyś zastanawiali się, kim byli jego przodkowie i myśleli o znalezieniu źródeł, dzięki którym lepiej poznają rodowód i losy swoich poprzedników skierowane są niezwykłe warsztaty, na które zaprasza CSE „Światowid”.

Warsztaty poprowadzi Dominik Pactwa, który  przygodę z genealogią zaczął 17 lat temu i od tego czasu wytrwale i z pasją prowadzi poszukiwania swoich przodków. Odnalazł licznych krewnych zarówno w kraju, jak i za granicą oraz doprowadził do spotkania rodzin, które przed laty – na skutek emigracji oraz migracji wewnętrznych – utraciły ze sobą kontakt.
       - Chcemy zaproponować mieszkańcom miasta i regionu bezpłatne spotkania warsztatowe ze specjalistą, którego zaprosiliśmy do współpracy przy realizacji pomysłu realizowanego dzięki dofinansowaniu w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec – mówi Aleksandra Bednarczuk z CSE „Światowid” w Elblągu. – Mamy nadzieję, że połączymy wiele rodzinnych historii.
       Warsztaty odbywać się będą właśnie w ramach projektu "Łączymy historie", którego założeniem jest stworzenie płaszczyzny do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także wzmacnianie poczucia przynależności mieszkańców do Elbląga. 
       - Oprócz cyklu warsztatów genealogicznych, odbędą się także warsztaty plastyczne i digitalizacyjne, które pozwolą na przygotowanie drzewa genealogicznego – dodaje Aleksandra Bednarczuk. – Planujemy także wystawę pt. "Odnalezione korzenie", ukazującą drzewa genealogiczne elblążan i ich albumy rodzinne.
       Warsztaty genealogiczne prowadzone będą dla dwóch grup, a odbywać się będą w kolejne niedziele stycznia w godzinach 11.00 - 13.30 (grupa I) i 14.30 - 17.00 (grupa II). Pierwsze spotkanie zaplanowano 14 stycznia, kolejne 21 stycznia i ostatnie odbędzie się 28 stycznia, wszystkie w tych samych godzinach. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na warsztaty przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 605636670 lub poprzez pocztę elektroniczną aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.
      
Aleksandra Bednarczuk, CSE "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama