UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

"Stemplobrazy" Jarka Polańskiego

Elbląg, "Stemplobrazy" Jarka Polańskiego

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy Jarka Polańskiego "Stemplobrazy", który odbędzie się w Galerii Laboratorium 4 sierpnia o godz. 18. Na wernisaż wstęp bezpłatny.

Jarek Polański to elblążanin z pochodzenia, na co dzień mieszkający w Austrii, zawodowo związany z branżą pieczątkarską i wykorzystujący artystyczny potencjał, tkwiący w przedmiotach bynajmniej nie kojarzonych ze sztuką. W ubiegłym roku mogliśmy podziwiać jego umiejętności podczas jednego ze "Śniadań na trawie".
       Tak pisze o swojej twórczości:
       "Pieczątka jako narzędzie pozwala mi zawrzeć w obrazie nie tylko emocje, ale również bezpośredni przekaz. Wykorzystuję symbole, obrazy i słowa, które poprzez asocjacje budują rdzeń historii osoby czy obiektu. W ten sposób powstaje niepowtarzalny zestaw narzędzi, a jednocześnie rodzaj legendy, osobisty kod, który poprzez skojarzenia pozwalają odbiorcy na odczytanie obrazu. Na pierwszy rzut oka obraz zdradza jedynie chwilowy stan emocjonalny. Kto jednak zdecyduje się poświęcić swój czas, zatrzymać się na chwilę i zagłębić w linie i wzory, będzie w stanie odcyfrować pojedyncze odbicia pieczątek. Te z kolei, postrzegane przez pryzmat własnych doświadczeń, na nowo interpretowane i prowadzące do nowych skojarzeń, zaczynają łączyć się w całość wyjątkową dla każdego odbiorcy. Obraz znika aby zrobić miejsce osobistej opowieści."
       Wernisaż połączony ze sprzedażą prac.
      
       Wystawa czynna do 10 września. 
Beata Branicka, Galeria El
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama