UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stop szkło

 
Elbląg, Stop szkło

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza na szkolenie z technik szkła artystycznego. Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się z technikami: mozaiki szklanej, fusingu, a także witrażu Tiffany’ego.

Szkolenie „Stop szkło”, realizowane w formie trzech czterogodzinnych warsztatów, kierowane jest do nauczycieli, terapeutów, wychowawców świetlic oraz do twórczych pasjonatów. Uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie zaprojektować ozdoby, prace artystyczne czy też przedmioty użytkowe, by następnie wykonać je własnoręcznie w technikach obróbki szkła artystycznego. - To cykliczne warsztaty realizowane w CSE „Światowid”, w związku z licznymi pytaniami o nie, informujemy o kolejnej edycji – mówią organizatorzy warsztatów. – Szkło jest niezwykle wdzięcznym materiałem do pracy, co bardzo zachęca do eksperymentowania zarówno osoby dopiero zapoznające się z tą materią, jak i doświadczonych twórców.
       Barwy, faktury i stopień przezroczystości prac stworzonych ze szkła są wspaniale podkreślane poprzez grę z oświetleniem. Mozaikową kompozycję tworzy się poprzez zestawienie ze sobą szklanych elementów, gdzie głównym kryterium jest barwa. Fusing to technika topienia szkła w piecach do tego przeznaczonych. Pod wpływem temperatury szkło staje się plastyczne, stapia się, a dzięki tym właściwościom daje szerokie pole możliwości twórcy. W witrażu Tiffany’ego, wycinamy potrzebne elementy z tafli szkła, łączymy je za pomocą miedzianej taśmy i rozgrzanej cyny, by stworzyły wcześniej zaprojektowaną całość.
       Uczestnicy szkolenia otrzymają certyfikaty poświadczające udział. - Drugą formą bezapelacyjnie potwierdzającą zapoznanie się z technikami szkła artystycznego są wykonane prace, które stają się własnością uczestników – dodają organizatorzy.
       Trzydniowe szkolenie odbędzie się w pracowni witrażu i fusingu CSE „Światowid” w Elblągu w dniach od 12 do 14 września w godz. 10-14. Osobami prowadzącymi są instruktorzy plastyki CSE „Światowid”: Ewa Bednarska-Siwilewicz i Paula Załuska. Koszt szkolenia to 100 zł, w cenę wliczone są materiały.
       Szczegółowe informacje i zapisy: tel. (55) 611-20-64, e-mail: ewa.bednarska@swiatowid.elblag.pl
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama